Přeskočit na obsah

Nejlepší keto diety: Vše o ketonové dietě

Bude z toho schůzka snů, která odstartuje dlouhodobý vztah, dramatický pokles váhy a úspěšnou cestu ke štíhlé figuře? Nebo po pár dnech či týdnech konstatujete, že si prostě nerozumíte? V tomto článku si keto dietu rozebereme do detailu a na závěr si také ukážeme tipy na nejlepší keto diety.

Keto Mix - Nejlepší keto dieta.

Nejlepší keto dieta

Ketomix nabízí skvělý poměr cena / výkon. Těšit se můžete na rozmanitý výběr chutných jídel, která jsou navíc jednoduchá na přípravu.

Dlouhé měsíce, možná i roky po sobě pokukujete. Keto dieta významně pomrkává a hřeje se na výsluní popularity. Jakmile naznačí, že byste u ní měli šanci, rozbuší se vám srdce v netrpělivém očekávání. Byla by tohle cesta k vysněné postavě? Máte možnost vybudovat si zdravý, funkční vztah nebo skončíte v područí dominantního manipulátora?

Na to se samozřejmě nedá nalézt všeobecně platná odpověď. Ve vztahu jde zejména o vzájemnou kompatibilitu, sympatie, toleranci a vstřícnost. A určitě není dobré vrhnout se do schůzky naslepo. Klidně si tedy domluvte rande s keto dietou, ale vydejte se na něj vyzbrojeni dostupnými informacemi o svém protějšku.

Pokud mají být informace opravdu relevantní, potřebujete je získat z kvalitních zdrojů. Tím pádem obratem škrtněte veškeré marketingem vyšperkované články, jejichž primárním cílem je prodat konkrétní produkty na bázi keto diety. Mohou samozřejmě přinášet řadu cenných postřehů, ale současně se třeba zdrží méně oslavných komentářů. A vy byste měli mít přístup k obojímu. Jedině pak si můžete vytvořit objektivní názor.

Keto dieta a hubnutí
Keto dieta vám může pomoci účinně zhubnout přebytečné kilogramy.

Co byste měli vědět o keto dietě

Kde se vzala

Je starší, než si myslíte. A to platí i v případě, že jste narazili na informace o jejím využití k léčbě epilepsie počátkem 20. století. V té době totiž odborníci v podstatě jen oživili stravovací systém, aplikovaný v terapii neurologických onemocnění již 500 let před naším letopočtem. Keto dieta – ta štramanda s mnohoslibným úsměvem – je ve skutečnosti stará přes 2 tisíce let.

Jak funguje

V podstatě tak, že jakmile řeknete své „Ano“ a odkývnete, že „…v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví“, zakáže vám styk se sacharidy. Respektive ho výrazně omezí. Povolené množství se tak často pohybuje kolem 50 gramů denně, což je pro mnoho lidí desetkrát méně, než na kolik byli zvyklí.

Co očekávat po prvním týdnu

Jakmile razantně omezíte příjem sacharidů, vaše tělo rychle spotřebuje dostupný glykogen uložený v játrech a svalech. Poté (během několika málo dnů) začne coby zdroj energie využívat tuky. Nastupuje stav tzv. ketózy, kdy z uložených a konzumovaných tuků vznikají ketony sloužící jako zdroj energie.

Už v této chvíli dochází mnohdy k rapidnímu úbytku váhy, ten je ovšem způsobený zejména odvodněním. Nejde tedy o úbytek ve formě tuků. Na ten si musíte ještě počkat. Uložené tuky začnou ubývat ve chvíli, kdy tělo kompletně přejde do zmiňovaného stavu ketózy.

Čeká vás keto chřipka?

Efektivita keto diety, tzn. její schopnost bojovat s nadbytečnými kilogramy, má samozřejmě i svoje stinné stránky. A kdo tenhle stravovací systém někdy vyzkoušel, určitě bude vědět, na co narážíme. Ano, řeč je o tzv. keto chřipce. Drastické omezení příjmu sacharidů s sebou přináší (byť dočasně) i řadu velmi nepříjemných projevů připomínajících chřipku.

Tělo se v této fázi potřebuje adaptovat na změny v jídelníčku a na absenci dostatečné dávky sacharidů, reaguje v podstatě abstinenčními příznaky. Jsou to obvykle: nevolnost, bolesti hlavy, zvýšená nervozita, únava, bolesti břicha, svalové křeče, poruchy spánku, průjem či zácpa. Reakce organismu na omezení příjmu sacharidů je velmi individuální. U některých lidí má keto chřipka slabý průběh, zatímco jiní „trpí“ výrazně víc. [1]

Obvykle symptomy vymizí během několik dnů, ale najdou se i jedinci, kteří mají potíže až několik týdnů. Abyste nepříjemné projevy zmírnili, případně jim předešli, dbejte na dostatečný příjem tekutin, vyvarujte se vyčerpávající fyzické aktivitě, snažte se hodně spát, omezte příjem kofeinu a doplňujte důležité elektrolyty (vhodné jsou iontové nápoje, ale pozor na obsah cukrů). Zapomenut nelze také na dostatečný příjem vitamínů a minerálu.

Jaké potraviny konzumovat

Váš jídelníček by měl být postaven primárně na tucích, avšak zapomínat by se nemělo také na bílkoviny. Zajímá vás jaké potraviny lze při keto dietě konzumovat? Mezi povolené potraviny patří: vajíčka, maso, ryby a mořské plody, sýry, zdravé oleje (olivový, dýňový, avokádový, lněný), avokádo, ořechy, semínky a zelenina s nízkým obsahem sacharidů (brokolice, květák, cuketa, lilek, ředkev, špenát, okurka).

Předpokladem úspěchu je pečlivé čtení etiket, abyste se vyhnuli i sacharidům skrytým tam, kde by je běžný konzument nečekal. Na seznamu zakázaných potravin tak nechybí: slazené nápoje, sladkosti, těstoviny, pečivo, ovoce, luštěniny, brambory a alkohol. Existují kvalitní aplikace, ve kterých si rychle ověříte, zda potravina, nad níž v supermarketu váháte, je či není vhodná pro keto dietu.

Bude si keto dieta rozumět s vaší diagnózou?

Cukrovka

Pacientům s diabetem II typu může být keto dieta prospěšná, zejména pokud se jim nedaří dostat onemocnění pod kontrolu. Samozřejmostí je u nich souhlas a dohled lékaře, protože příliš vysoká hladina ketonů může u diabetiků vést tzv. diabetické ketoacidóze. Ta je sice častější při diabetu I typu, ale hrozí i při typu druhém a jde o velice vážný stav vyžadující okamžitou lékařskou intervenci. U diabetiků na keto dietě se doporučuje pravidelně testovat hladinu ketonů v moči – k tomu je možné použít domácí test. Testovací proužky pro analýzu moči jednoduše stanoví hladinu ketolátek.

Syndrom dráždivého tračníku

Pokud trpíte tímto nepříjemným onemocněním trávicího traktu, které provází chronický průjem či naopak zácpa, plynatost a bolesti břicha, možná jste už vyzkoušeli řadu diet ve snaze zmírnit příznaky. A teď stojíte před otázkou, zda by mohla pomoci keto dieta. [2]

Zkušenosti nemocných jsou zhruba takové, že některým (zejména těm, kteří trpí průjmy) keto dieta pomohla. Obecně ji ale doporučit nelze a určitě byste se měli nejprve poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Roztroušená skleróza

Jsou to zejména protizánětlivé účinky keto diety, které budí pozornost pacientů s tímto degenerativním onemocněním. K dispozici máme studie prokazující, že stav ketózy tlumí toxický účinek glutamátu, jehož vysoká hladina je spojována s procesem demyelinizace, typickým právě pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Keto dieta tak může vést ke zlepšení příznaků, přičemž řada pacientů udává po 3-6 měsících dokonce zmírnění únavy a depresí. Na výsledky dlouhodobých studií si ale ještě budeme muset počkat. Jedna velmi zajímavá odstartovala v roce 2017 a její závěry budou jistě přínosné. I v tomto případě ovšem platí, že by pacienti s roztroušenou sklerózou měli případný přechod na keto dietu vždy probrat se svým lékařem.

Deprese

Je zcela nezpochybnitelné, že má keto dieta vliv na fungování našeho mozku a nervového systému. Není proto divu, že se odborníci zaměřili také na její schopnost ovlivnit deprese. Způsobů, jakým se keto dietě může dařit zmírnit průběh tohoto nepříjemného onemocnění, se najde hned několik. Tato strava mimo jiné zvyšuje hladinu GABA (neutrotransmiteru, jehož nedostatek bývá spojován s klinickými depresemi), zlepšuje funkci mitochondrií (buněčných složek zajišťujících hospodaření s energií, jejich nedostatečné fungování je také spojováno s nástupem depresí) a tlumí záněty. [3]

Současně je ale třeba si uvědomit, že u některých jedinců může keto dieta deprese naopak zhoršit, a to zejména v úvodních fázích – jak jsme se zmínili v odstavci o keto chřipce. I v případě, kdy chcete keto dietou ovlivnit svoje depresivní stavy, je zcela na místě konzultace s lékařem.

Migréna

Kdo ji nikdy nezažil, nejspíš nepochopí, co lidé trpící migrénou prožívají. Takže když vědci přišli se zjištěním, že ketony (látky produkované v průběhu ketózy) mohou působit preventivně proti migréně, spousta nemocných uvítala šanci na zlepšení. Mechanismus účinku není v tuto chvíli zcela přesně znám, ale příznivý vliv na migrénu je v tuto chvíli prokazatelný, a to jak v rámci prevence, tak při samotné léčbě migrény (u řady pacientů došlo ke zkrácení doby trvání záchvatu migrény, případně ke zmírnění jeho intenzity). [4]

Onkologická onemocnění

Když uvážíte, že většina rakovinných buněk potřebuje pro svůj růst a množení cukr, logicky musí padnout otázka, zda by keto dieta mohla být v tomto směru nějak nápomocná. Zdá se pravděpodobné, že by s poklesem hladiny cukru v krvi mohlo dojít k redukci růstu nádoru či dokonce k tzv. „vyhladovění“ rakovinných buněk. Výzkumy provedené na laboratorních zvířatech se jeví jako velice slibné. [5]

Co se týče studií, jichž se zúčastnili lidští pacienti, pak i zde máme zajímavé výsledky a dá se předpokládat, že keto dieta může zpomalit rozvoj některých onkologických onemocnění. V tomto směru si ale budeme muset počkat ještě na další výzkumy. A vždy je třeba zohlednit celkový stav konkrétního pacienta. Pro řadu z nich je keto dieta s ohledem na momentální kondici prakticky nezvládnutelná a bez doporučení + následného lékařského dohledu by ji takto nemocný člověk praktikovat neměl.

Má keto dieta vliv na výkonnost sportovců?

Keto dieta a sport
Během keto diety si můžete i nadále užívat své oblíbené sportovní aktivity.

Záleží na typu sportovní disciplíny. Zatímco anaerobní aktivity (silové sporty) si s dietou omezující sacharidy příliš nerozumí a najdou se studie prokazující pokles výkonnosti až o 15 %, vytrvalostní sportovci (maratónští běžci, cyklisté) si mohou polepšit a řadě šampionů v těchto odvětvích pomohla keto dieta k překonání světových rekordů. Vždy ale záleží na individuální reakci organismu. Nečekejte, že stačí přejít na keto dietu, abyste uběhli maratón v zajímavém čase. [6]

Když už jsme u toho sportu, je potřeba vědět, že pro přirozené hubnutí je důležitý kalorický deficit. K tomu, abyste ho dosáhli, nemusíte nutně chodit do posilovny. Bohatě postačí jít si třeba zaběhat nebo zkusit pravidelné procházky, protože každý krok se počítá.

Je keto dieta vhodná pro těhotné a kojící matky?

Pro ženy, které se snaží otěhotnět, případně již těhotné jsou, se obecně keto dieta nedoporučuje. Přece jenom při ní hrozí nedostatek řady cenných živin, což může být v tomto období nebezpečné. Deficit určitých vitaminů snižuje plodnost a tím i šance, že otěhotníte. Co se týče vlivu na plod, nejsou k dispozici žádné vědecké studie, které by se tomuto fenoménu věnovaly.

Nicméně v roce 2013 byl proveden výzkum (na myších) vlivu keto diety na plod. Myškám krmeným keto stravou se narodila mláďata, která měla větší srdce a menší mozek, než je obvyklé. O důvod víc, proč by žena v tomto období neměla jakkoliv hazardovat se zdravím svým ani nenarozeného dítěte.

V případě kojících žen je vždy třeba vzít v potaz kvalitu mléka a zdraví matky. Hodně se diskutuje o tom, zda má kojící žena na keto dietě dostatek mléka a zda je mléko kvalitní. Bohužel nemáme k dispozici dostatek ověřených výzkumů na toto téma. Jasné ale je, že během keto diety narůstá riziko dehydratace, což je v kombinaci s kojením ještě rizikovější, protože kojením se zvyšuje potřeba tekutin.

Navíc bylo popsáno několik případů ketoacidózy u kojící žen. O tomto jevu bude řeč později. Pro kojící ženy to každopádně znamená, že by keto dietu měly držet pouze pod dohledem lékaře. Ideální by bylo počkat s dietou, až kojit přestanete. [7]

Keto dieta a ženy v přechodu

Tak jako je celý proces menopauzy velmi individuální, bude i skutečnost, zda může být pro ženu v této fázi života přínosem keto dieta, záviset na řadě faktorů. Obecně platí, že některé účinky keto diety (zvýšení inzulínové senzitivity, menší riziko přejídání, pokles váhy) jsou v přechodu vítané. Na druhou stranu může zejména fáze keto chřipky zhoršit projevy menopauzy. Je tedy možné tuto dietu vyzkoušet, ale musíte naslouchat signálům svého těla a vycházet z jeho reakcí.

Je při keto dietě možné hřešit?

Vzhledem k tomu, že je keto dieta opravdu restriktivní, není divu, když občas zatoužíte z ní vybočit. Je to ale vůbec možné? Konzumací sacharidového jídla přece narušíte proces ketózy a vlastně byste pak začínali znovu, nebo ne?

Přesně tak, v průběhu keto diety se opravdu hřešení v jídle (tzn. zvýšení příjmu sacharidů) nedoporučuje. Pokud už k takovému přerušení dojde, měli byste se postarat o co nejrychlejší návrat do stavu ketózy. Pomůže třeba zvýšená fyzická aktivita, díky níž se rychle vyprázdní glykogenové rezervy. Vhodné jsou i suplementy s obsahem MCT (triglyceridů se středně dlouhým řetězcem), které se snadno mění na ketony. A vůbec nejlepší samozřejmě bude takovému přerušení diety předcházet, třeba i tím, že doma nebudete mít žádné potraviny, které nejsou v souladu s vaším momentálním stravovacím režimem.

Je keto dieta bezpečná?

Pro zdravého člověka bezpochyby ano. Nepříjemné účinky (viz odstavec o keto chřipce) se samozřejmě vyskytnout mohou, ale bývají dočasné a neohrožují vás na zdraví. Zmírnit je můžete tím, že nejprve zahájíte low carb dietu (nízkosacharidová dieta) tzn. neomezíte příjem sacharidů tak drasticky, jak vyžaduje keto dieta. Po dvou až třech týdnech pak můžete najet už na samotnou keto dietu.

Důležité je si uvědomit, že keto dieta není vhodná k dlouhodobému stravování. Ideálně by vám měla posloužit jako startovací můstek k tomu, abyste se zbavili nadbytečných kilogramů a následně přešli k vyváženějšímu a tím pádem také udržitelnějšímu jídelníčku s takovým energetickým příjmem, jaký vám zajistí, že si svou „novou“ váhu zachováte.

Keto dieta držená po velmi dlouhou dobu by už mohla pro tělo znamenat určitá rizika, ať už taková související s deficitem některých živin, tak například osteoporózu, poruchy činnosti ledvin či jater. I když jsou lidé, kteří konzumují keto stravu dlouhá léta a fungují naprosto bez problému.

Dobrý parťák na pár měsíců

Kdo hledá vztah na omezenou dobu, který mu pomůže se v rámci hubnutí někam posunout, ten se určitě může nechat ketonovou dietou zlákat. Získá zkušenosti, dosáhne – v mnoha případech – velice kvalitních výsledků, ale pak by měl dát před excentrickou a názorově vyhraněnou keto dietou přednost poněkud konvenčnímu, ale stabilnímu a z dlouhodobého hlediska zdravějšímu životnímu stylu.

Nejlepší keto diety

Rozhodli jste se keto dietu vyzkoušet, ale nevíte jakou a proč si vybrat? Není se čemu divit, jelikož na trhu jich je pomalu více než hub po dešti. Z toho důvodu jsme vytvořili žebříček nejlepších keto diet v ČR. Abychom byli objektivní, zohledňujeme nejen naše vlastní zkušenosti, ale také zkušenosti a recenze mnoha uživatelů.

1

KetoMix

Keto Mix - Nejlepší keto dieta.

Nejlepší KETO DIETA

KetoMix nabízí skvělý poměr cena / výkon. Těšit se můžete na rozmanitý výběr chutných jídel, která jsou navíc jednoduchá na přípravu.

Dieta je založena na optimálním nebo zvýšeném příjmu proteinů a na výrazném omezení příjmu sacharidů. Díky tomu si tělo začne z vlastních tukových zásob tvořit tzv. ketonové látky a začne docházet k odbourávání tuku. Tento princip diety funguje na ženy i na muže, bez rozdílu věku. Vybrat si navíc můžete dietní plán pro lehkou, střední, vyšší i velmi vysokou nadváhu.

V nabídce najdete kompletní balíčky pro různé fáze této diety na týden, 2 týdny nebo 4 týdny, a to ve variantě určené pro ženy i muže. Ve výhodných balíčcích se prodávají i proteinové koktejly, sušenky, tyčinky, smoothie nebo nejrůznější přílohy. A pokud s touto dietou nemáte zkušenosti, stačí vyzkoušet ochutnávkový balíček. Jde o pokrytí všech jídel, s výjimkou zeleniny, kterou je nutné navíc ještě do jídelníčku zařadit.

Hotová jídla KetoMix neobsahují konzervanty ani přidané glutamáty. Stačí je jen ohřát a během pár minut si připravíte i chutnou proteinovou polévku. Hotová jídla jsou ideální volbou pro všechny, kteří chtějí jíst zdravěji a nemají čas si uvařit.

Až vás přepadne chuť na sladké, zaženete je proteinovými tyčinkami, sušenkami nebo čokoládami se sníženým obsahem sacharidů. A místo nezdravých smažených brambůrků si večer u televize s čistým svědomím můžete dopřát slané proteinové mlsání. Jednou za čas dokonce i víno s nízkým obsahem cukru.

Zhodnocení:

KetoMix je skvělou volbou pro každého, kdo by chtěl vyzkoušet ketonovou dietu na vlastní kůži. Nabízí mnoho kvalitních produktů bez obsahu glutamátů, lepku a chemických přísad. Velkou výhodou je již zmíněný výborný poměr mezi cenou a kvalitou.

Chuť je sice subjektivní, ale podle našeho testování a recenzí mnoha zákazníků lze říct, že potraviny chutnají velmi dobře. Nemůžeme opomenout ani skvělou zákaznickou podporu. Od svého vzniku v roce 2017 tato dieta pomohla zhubnout více než 200 000 lidem. Je tedy jasné, že existuje mnoho názorů a postřehů od jednotlivých uživatelů. Na stránce s názvem – Příběhy hubnutí si můžete tyto zkušenosti přečíst a získat další motivaci k dosažení vaší vysněné váhy.

Výhody
 • Cenová dostupnost
 • Vysoký obsah bílkovin
 • Jednoduchá a rychlá příprava
 • Zdroj vitamínů a minerálů
 • Bez chemických přísad
 • Pozitivní reakce mnoha zákazníků
 • Vhodné pro lidi s bezlepkovou dietou a vegany.
 • Zákaznická podpora
2

Chia Shake

Keto dieta od Chiashake

Nejlepší KETO DIETA

Chia Shake se kromě keto diety zaměřuje také na proteinovou dietu, Dukanovu dietu, Atkinsonovu dietu, low carb dietu a anglickou dietu.

Keto dieta od Chia Shake nabízí produkty vynikající chuti s nenáročnou přípravou. Přebytečná kila vám pomohou shodit lahodné koktejly plné bílkovin, vitamínů a minerálů. Těšit se můžete také na proteinové palačinky, oříškové krémy, pudinky nebo proteinové tyčinky. V nabídce najdete i výhodné dietní balíčky. Kromě výživových balíčků nabízí také možnost zakoupení jednotlivých potravin.

Chia Shake nabízí možnost čtyř výživových balíčků, které se liší délkou diety (1 týden, 2 týdny, 4 týdny a 8 týdnů). Nabídka jednotlivých jídel v balíčcích však není příliš rozmanitá. Po nějaké době vás tak určitá jídla nejspíše omrzí. V balíčcích většinou najdete koktejly, palačinky, chia pudinky, proteinové tyčinky a omelety. Příchuť jídel si ovšem můžete zvolit podle svých preferencí. K balíčkům navíc získáte shaker a dietní manuál.

Proteinové müsli je ideální volbou, pokud den chcete začít zdravě. V nabídce najdete několik variant lahodných a křupavých low-carb müsli, které stačí zalít mlékem nebo si je můžete přidat do jogurtu apod. Když vás během hubnoucího režimu bude honit mlsná, vaše chuťové pohárky potěší lahodné čokoládové chia muffiny, proteinové palačinky nebo chia puding.

Pro rychlý oběd nebo večeři si můžete dopřát některou z proteinových dietních polévek, na kterých si pochutnáte a které vás zasytí. Kromě polévky si během chvilky hravě připravíte i chutnou a krásně nadýchanou dietní omeletu.

Zhodnocení:

Jednotlivé dietní plány jsou dobře nastavené a obsahují všechny důležité živiny, jako je vláknina, bílkoviny, vitamíny a minerály. Složení jednotlivých pokrmů je kvalitní a mnoho uživatelů si také chválí jejich chuť. Nevýhodou však je relativně malá pestrost potravin. Na druhou stranu si však můžete vybrat z mnoha zajímavých příchutí. Pokud tedy hledáte kvalitní keto dietu za rozumnou cenu, s Chia Shake neuděláte chybu.

Výhody
 • Rychlá a jednoduchá příprava
 • Kvalitní a chutná jídla
 • Lze si vybrat příchuť jednotlivých pokrmů
 • Výhodná cena po přepočtení na jednu porci
 • Mnoho spokojených zákazníků
 • Zákaznická linka
Nevýhody
 • Snad jen to, že velkou část jídel tvoří proteinové koktejly.
3

KetoDiet

Keto dieta od KetoDiet

Nejlepší KETO DIETA

Dietní plán od společnosti KetoDiet pro vás bude velmi užitečným pomocníkem na cestě za lepší postavou. Stačí si vybrat jeden ze tří dietních plánů.

Dieta od Ketodiet je první českou keto dietou, která je na trhu již 12 let. Ketodiet patří k těm dražším, ale na druhou stranu nabízí široký výběr proteinových jídel a nápojů, které jsou nenáročné na přípravu. Proteinová jídla a nápoje od Ketodiet mají vysoký podíl bílkovin a snížený obsah sacharidů. Vybrat si můžete ze 3 řad produktů rozdělených podle toho, jak moc potřebujete zhubnout – Original, Stay fit a Enjoy. Všechny tyto varianty obsahují jídla rozdělená do 3 fází.

Ketodiet Original obsahuje proteinové nápoje, polévky, omelety, palačinky, smoothie drinky a další proteinová jídla se sníženým obsahem sacharidů a vysokým podílem bílkoviny. Jídla z této řady jsou pevnou součástí diety a nastartují přirozené spalování přebytečných tuků.

Ketodiet Stay fit jsou nízkosacharidová jídla, která jsou ideální volbou pro všechny, kteří si potřebují dlouhodobě udržet svoji aktuální váhu. Tato jídla pomáhají předcházet nežádoucímu jojo efektu. V této řadě najdete ranní müsli, proteinové špagety, tortilly, proteinové tyčinky a nejrůznější hotovky, které stačí jen ohřát a je uvařeno.

Ketodiet Enjoy je dieta určená pro občasné zpestření. Nabízí možnost mlsání bez výčitek. V této řadě najdete zdravé verze chipsů, čokolád, krémů, sirupů, sušeného masa a pomazánek, které se stanou příjemným zpestřením vašeho zdravého jídelníčku.

Zhodnocení:

KetoDiet na trhu funguje opravdu dlouho a za tu dobu stihla nasbírat tisíce pozitivních recenzí. Nabízí širokou škálu potravin s jednoduchou přípravou. Složení je také velmi kvalitní s tím, že nabízí dostatek vitamínů, minerálů i stopových prvků.

Po chuťové stránce si asi také není na co stěžovat, i když někteří uživatelé mají k určitým jídlům námitky. Navíc to vypadá, že ve srovnání s dalšími keto dietami obsahuje méně jednoduchých cukrů (což může být výhoda). V případě nouze můžete využít jedno z mnoha prodejních a konzultačních míst po celé České republice. Přečíst si také můžete zkušenosti od reálných lidí.

Výhody
 • Široká nabídka jídel od nápojů, přes kaše až po těstoviny nebo pečivo
 • Snadná příprava
 • Možnost přizpůsobit si dietu svým cílům
 • Jídla vhodná i pro vegany
 • Možnost využít služeb výživového poradce
 • Dostupnost v mnoha kamenných prodejnách
Nevýhody
 • Podle hodnocení dostupných na internetu jsou některá jídla méně chutná.
4

Prodietix

Nejlepší KETO DIETA

Prodietix nabízí dietní programy založené na principu keto diety, přičemž všechny se dělí do tří fází. V závislosti na tom, jak moc chcete zhubnout si vyberete patřičný jídelníček.

Dieta od Prodietix je francouzská proteinová dieta, která má dietní plány navržené nejen podle toho, jak moc potřebujete zhubnout, ale také podle tělesné konstituce. Díky tomu jsou jednotlivé dietní plány maximálně přizpůsobeny potřebám konkrétních lidí. Prodietix navíc nabízí i potraviny určené ke konzumaci po skončení diety, abyste si svoji váhu udrželi. Oproti konkurenci je však toto dieta výrazně dražší. Pochutnáte si na proteinových tyčinkách, ovesných kaších, polévkách, omeletách a dalších chutných jídlech.

Dieta S je skvělou volbou pro lidi, kteří potřebují shodit jen pár kilogramů. V první fázi diety nastává úbytek hmotnosti a v následujících fázi dochází ke stabilizování váhy a pozvolnému návratu do běžného režimu.

Dieta M je řešením pro ty, kteří potřebují shodit více než jen pár kilogramů. Cílem této diety je střední váhový ubytek a následné udržení této hmotnosti včetně předcházení nežádoucímu jojo efektu.

Dieta L je vhodná pro výraznější úbytek hmotnosti v řádu několika desítek kilogramů. Dieta má za úkol po pozvolném navracení do běžného režimu, si stávající váhu udržet a předejít nežádoucímu jojo efektu.

Dieta S

 • 15 dnů (45 porcí)
 • 3 týdny (63 porcí)
 • 30 dnů (90 porcí)
 • 6 týdnů (126 porcí)
 • 9 týdnů (189 porcí)
 • 12 týdnů (252 porcí)
Dieta M
 • 15 dnů (60 porcí)
 • 3 týdny (84 porcí)
 • 30 dnů (120 porcí)
 • 6 týdnů (168 porcí)
 • 9 týdnů (252 porcí)
 • 12 týdnů (336 porcí)
Dieta L
 • 15 dnů (75 porcí)
 • 3 týdny (105 porcí)
 • 30 dnů (150 porcí)
 • 6 týdnů (210 porcí)
 • 9 týdnů (315 porcí)
 • 12 týdnů (420 porcí)
Výhody
 • Rozdělení dietních plánů podle tělesné konstituce
 • Rozmanitost jídel a příchutí
 • Jednoduchá a rychlá příprava jídel
 • Ochutnávkové balíčky
 • Nabídka jídel vhodných i po skončení diety
Nevýhody
 • V porovnání s konkurencí o něco vyšší cena
5

MyKeto

Keto dieta od MyKeto

Nejlepší KETO DIETA

MyKETO se zaměřuje na poskytování výživového poradenství a prodej dietních plánů. Vybrat si můžete z mnoha dietních programů.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují předešlé keto diety, možná vám do chuti padne Myketo. Jak název napovídá, jedná se o další kvalitní dietu pocházející z České republiky. Jde o proteinovou dietu pro rychlé a „pohodlné“ hubnutí. Tato dieta vám pomůže redukovat tukové zásoby bez pocitů hladu s tím, že určité váhové výsledky slibuje již od prvního týdne.

Pochutnáte si na proteinových omeletách, palačinkách krémových polévkách, kaších, koktejlech a dalších jídlech, která vám pomohou zbavit se přebytečných kilogramů. Kromě klasických proteinových jídel nabízí také bylinné bio čaje podporující hubnutí a tvarování postavy nebo čaje přispívající k relaxaci a pohodě.

Těšit se můžete na balíčky s kompletní keto dietou nebo 5 dietních programů (S, M, L, XL a XXL) podle hodnoty indexu BMI a podle toho, jak moc potřebujete zhubnout. Díky rozmanité nabídce si jednoduše vyberete variantu, která vám bude ušitá přímo na míru. Využít můžete i výživové poradenství pro efektivnější cestu za vysněnou postavou.

Výhody
 • Výběr z pěti různých programů
 • Dietní balíčky do každé fáze keto diety
 • Instrukce k dietě
 • V balíčku jsou také trávicí enzymy
 • Nabízí individuální výživové poradenství
Nevýhody
 • Nabídka potravin není příliš rozsáhlá
 • Nemá tolik pozitivních recenzi jako předešlé diety
6

KetoFit

Keto Fit patří mezi nejlepší keto diety

Nejlepší KETO DIETA

KetoFit nabízí celkem čtyři redukční plány rozdělené podle toho, jak moc potřebujete zhubnout. Mimo to nabízí také široký výběr potravin.
Prodej skončil

Dieta od Ketofit je určena na rychlé a efektivní hubnutí, díky minimálnímu příjmu sacharidů. Nabízí plnohodnotnou náhradu stravy s obsahem kvalitního proteinu a 4 druhům vlákniny. Jídla z prémiových surovin s vysokým obsahem vitamínů pomáhají tělu dodat důležité živiny a zároveň nastartovat spalování tuků. Vyzkoušejte nejen proteinové nápoje, ale i polévky, hlavní jídla, přílohy, pečivo nebo si smlsněte na lahodných dezertech. Tato dieta je určena pouze pro ženy. Jídla jsou spíše průměrná, najdete mezi nimi jak velice chutná jídla, tak i produkty méně chutné.

Redukční a hubnoucí plán SOFT je ideální volbou v případě menší redukce hmotnosti a trvá 4 týdny. První fáze hubnutí se postará o maximální úbytek váhy. V druhé fázi se pomalu vracíte k běžnému jídlu a stále dochází k úbytku hmotnosti, i když už ne tak razantnímu jako v první fázi. V nabídce jídel najdete proteinová smoothie, proteinové tyčinky, široký výběr hlavních jídel i dezertů a chutných svačinek.

Redukční a hubnoucí plán OPTIMAL je určený pro střední redukci hmotnosti a trvá 6 týdnů. Během dvou týdnů proteinových jídel se tělo dostane do ketózy, začne spalovat tuky a tím se nastartuje hubnutí. V balíčku určeném pro tuto dietu nechybí proteinové koktejly, proteinové polévky, kaše a další.

Redukční a hubnoucí plán MAXI je určený pro vyšší redukci hmotnosti a trvá 9 týdnů. V balíčku mimo jiné najdete proteinové omelety, panna cottu, palačinky, kaše, tyčinky, tortilly, chléb, croissanty a spoustu dalších jídel.

Redukční a hubnoucí plán MAXI PLUS je určený na zbavení se nadváhy. Tento redukční plán trvá 15 týdnů. Balíček obsahuje například polévky, koktejly, tyčinky, kaše, dezerty, omelety a další jídla.

Výhody
 • Výběr ze 4 redukčních programů
 • Rozmanitá nabídka jídel
 • Rychlá a pohodlná příprava jídel
 • Možnost výběru příchutě kaše i koktejlu
 • Pozitivní hodnocení
Nevýhody
 • Podle slov výrobce není vhodná pro muže

Závěr

Jestliže už máte všechny důležité informace nastudované a rozhodli jste se vyzkoušet keto dietu, směle do toho. Není sice zcela bez rizika a vyžaduje určitou dávku vůle i disciplíny, ale s velkou pravděpodobností vám pomůže relativně rychle a účinně zhubnout bez jojo efektu. Za naší redakci doporučujeme převážně KetoMix, kde vám rádi poradí a doporučí dietní plán. Nezapomeňte také pravidelně sportovat a pokud se vám tento článek líbil, můžete si přečíst další zajímavé články a srovnání.

Přejeme příjemné hubnutí.