Přeskočit na obsah

KetoMix: Recenze a osobní zkušenost

Hledáte recenzi a osobní zkušenost na KetoMix? Pokud ano, pokračujte ve čtení. Tato ketonová dieta patří mezi ty nejoblíbenější v České republice. V oblasti diet se těší čím dál větší popularitě, její výhoda spočívá v tom, že zajišťuje přísun jídla po celý den v pravidelných intervalech.

KetoMix vám poskytne komplexní stravovací plán včetně receptů a podrobných instrukcí, jak si správně připravovat jídla, aby byla chutná. Pokud i vy hledáte způsob, jak zhubnout bez hladovění a s dlouhodobými výsledky, pak pro vás může být KetoMix tou správnou volbou.

Ketomix

KetoMix Nejlepší ketónová dieta

Vyberte si z velkého množství produktů, které vám pomohou zhubnout přebytečná kila. Keto potraviny, balíčky a mnoho dalšího.

Co je KetoMix

KetoMix je česká ketonová dieta založená na principu omezení sacharidů a zvýšení příjmu bílkovin. Cílem bylo vytvořit potraviny vhodné pro dietu bez obsahu éček, glutamátů, lepku a chemických přísad.

Její vznik se datuje k roku 2017 a od té doby se stala přední značkou ketonových diet v ČR. Nabízí širokou škálu produktů, včetně proteinových jídel, pomazánek a dezertů, které jsou vhodné pro lidi, kteří se snaží zhubnout a dosáhnout tak lepšího zdraví.

Během prvního roku a půl na trhu KetoMix pomohl zhubnout více než 40 000 lidem. Dnes je však toto číslo vyšší a dle dostupných informací se pohybuje okolo 150 000.

Jak KetoMix funguje?

Princip KetoMix diety je založen na zvýšeném příjmů proteinů a omezeném příjmu sacharidů. Jedná se o vědecky podloženou metodu hubnutí, která funguje na muže i ženy bez rozdílu věku.

Ketóza je přirozený stav, do kterého se naše tělo dostane, jakmile vyčerpá své zásoby polysacharidů. Jako hlavní zdroj energie poté začne tělo využívat ketonové látky, které si vytváří z tukové tkáně. Díky tomu hubnete, nepociťujete tolik hlad, chutě a máte „dostatek“ energie.

KetoMix neobsahuje žádné látky, které by stimulovaly hubnutí – jedná se tedy čistě o efekt ketózy.

Pro upřesnění, jedná se o ketonovou, nebo-li ketogenní dietu, jejíž podstatou je nízký příjem sacharidů (maximálně 50g denně), což vede k navození stavu ketózy. Dieta je navíc obohacena o vitamíny a je navržena tak, aby při ní tělo vyloženě nestrádalo.

Více informací o ketóze se můžete dočíst např. v článku low carb dieta.

KetoMix – osobní zkušenost

KetoMix: Recenze a osobní zkušenost

Pro vyzkoušení diety od KetoMix jsem zvolila balíček pro ženy na 7 dní. Balíček obsahoval také stylový shaker s odměrkou pro pohodlné rozmíchání směsi a praktickou kuchařku s tipy na přípravu chutných jídel. Ze směsí na přípravu jídel 7denní sada obsahovala:

 • Zeleninové omelety
 • Palačinky
 • Proteinový nápoj + 2 zvolené příchutě
 • Houbová polévka
 • Kuřecí polévka
 • Kaše s banánovo-jablečnou příchutí
 • 3 proteinové tyčinky

Hurá do přípravy jídel s pořádnou dávkou proteinů

Na rychlou a pohodlnou přípravu jednotlivých jídel jsem se opravdu těšila. Je totiž naprosto jednoduchá. Stačí si jen vybrat směs v prášku a v shakeru ji důkladně promíchat s doporučeným množstvím vody.

Shakeru bych vytkla snad jen nevhodně řešené uzavírání, které mě při pití drinku svým plandáním tak nějak znervózňovalo. Pak už se jen zvolené jídlo podle typu vypije, ohřeje nebo usmaží. Časová úspora je opravdu znatelná.

Palačinky

Jako první jsem musela ochutnat palačinky, které se dají připravit také jako mini lívanečky. Sypkou směs stačí jen smíchat s vodou a nalít na pánvičku s kapkou oleje. Za chviličku je hotovo. Jelikož sladké je mojí velkou neřestí, rozhodla jsem se lívanečky alespoň trochu polít agávovým sirupem. K nim jsem si připravila horké lesní ovoce s čerstvě ušlehanou šlehačkou posypanou kakaem.

A chuť? Kdybych měla zvolit známkování jako ve škole, dala bych jedničku.

Proteinový drink

Pro rychlou svačinku jsem si zvolila proteinový drink. Balení obsahuje 15 dávek proteinového prášku. Ten se opět jednoduše rozmíchá v shakeru s vodou. Pro ochucení stačí přidat lžičku zvolené příchutě, já si vybrala jahodovou.

Pro vydatnější drink jsem zkusila proteinový prášek rozmíchat s mlékem. Ten mi teda chutnal o něco více. Přišlo mi ovšem, že prášek nešel dokonale rozmíchat a rozpustit. Jeho chuť tam prostě byla cítit. Ale jinak super. Nápoj mě zasytil na několik hodin a nehonila mě po něm mlsná.

Houbová/kuřecí polévka

V balíčku jsem měla směs na přípravu houbové a kuřecí polévky. Jsou ideální volbou třeba na rychlou večeři. Zahřejí a lehce zasytí. Houbová chuť je dost intenzivní. Obě polévky jsou krémové. Mně osobně více zachutnala kuřecí polévka, ve které jsem hodně cítila květák a další zeleninu.

A příprava? Tak to byla opět rychlovka. Směs stačí jen zalít horkou vodou, nechat chvilku odstát a pak už se můžete pustit do konzumace.

Proteinová kaše

Na nejrůznější ovesné kaše a podobně moc nejsem, ale na jablečno-banánovou proteinovou kaši jsem se těšila. Zvolila jsem ji k rychlé snídani, kdy jsem neměla příliš mnoho času na přípravu něčeho složitějšího.

Příprava proteinové kaše je opět velmi rychlá a jednoduchá. Stačí jen směs nasypat do horké vody a rozmíchat. Chuť kaše je příjemná banánová, tuto kombinaci jsem si zamilovala. Po kaši jsem byla zasycená na několik hodin, takže mi před obědem stačila už jen menší svačinka.

Omeleta

I lahodnou zeleninovou omeletu si připravíte během pár minut. Směs stačí důkladně rozmíchat v shakeru, na pánev dát kapku oleje, směs na ni nalít a z obou stran lehce osmažit. Chuť je příjemná, není mdlá ani umělá. Omeleta se dá jíst jen tak samotná nebo v kombinaci s kysaným zelím, houbami, brokolicí apod.

Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky s obsahem vitamínů a minerálů si najdou skvělé využití na cestách, v práci nebo po sportovních aktivitách. Tyčinky Ketomix jsou na můj vkus trochu tužší, jinak ale celkové chuti nemám rozhodně co vytknout. V balíčku jsem měla čokoládovou, vanilkovou a jahodovou proteinovou tyčinku.

Mně osobně nejvíce chutnala jahodová. Pokud někoho honí mlsná, je tyčinka skvělou volbou bez zhřešení. Není přeslazená a má velice příjemnou chuť. Očekávala jsem ale delší zasycení, velmi brzy jsem po ní měla hlad.

Jak jsem se cítila a jaké byly výsledky?

A celkové poznatky? Po týdnu na proteinové dietě jsem se cítila výborně. Na jídlech jsem si opravdu pochutnala, jejich příprava mě bavila a hladem jsem rozhodně netrpěla. Nebyla znatelná vůbec žádná únava, jako tomu u některých diet bývá. Nehonila mě mlsná a neměla jsem chuť na sladké. Jelikož mě netrápí nějak extra vysoká nadváha, spíše jen mírná, tak byl úbytek na váze jen jeden kilogram, ale to je za 1 týden celkem dobré skóre.

Ketomix recenze

Dietní programy KetoMix

S dietou KetoMix zhubnete přesně tolik, kolik potřebujete, to tvrdí sám výrobce na svém webu. Máte lehkou, střední nebo vysokou nadváhu? Bez problému – k dispozici je totiž vždy dietní plán, který vás těchto přebytečných kil s trochou nadsázky zbaví raz dva. Zcela jednoduchý způsob jak zjistit, v které fázi se momentálně nacházíte, je použít BMI kalkulačku.

Díky výsledku budete přesně vědět, který dietní plán je pro vás nejvhodnější, abyste se poté mohli přiblížit ke své vysněné váze.

 • Lehká nadváha: Tento dietní program se hodí pro lidi, kteří mají lehkou nadváhu a potřebují shodit pouze pár kilo. Vybrat si lze ze široké škály jídel. Jak to funguje? Buď si koupíte KetoMix balíček na tři týdny, který obsahuje 110 porcí proteinových pokrmů nebo si dietní jídelníček můžete sestavit sami dle libosti.
 • Střední nadváha: Je vhodná pro ty, kteří se nachází ve střední nadváze. KetoMix doporučuje tuto dietu aplikovat minimálně na 6 týdnů. Nabídka pokrmů je velmi rozsáhlá, proto se nemusíte bát, že jídelníček nebude dostatečně pestrý.
 • Vyšší nadváha: Máte vysokou nadváhu a vaše BMI se pohybuje mezi 35 až 40? Pak je tato dieta přesně pro vás. Je vhodné ji zařadit na 10 týdnů s tím, že první 3 týdny je dobré setrvat v první fázi a dalších 7 týdnů ve fázi 2.
 • Velmi vysoká nadváha: U velmi vysoké nadváhy se doporučuje KetoMix dietu dodržovat delší dobu s nutností dodržovat její pravidla na maximum. Dobrou zprávou je, že tato dieta by měla fungovat i bez nutnosti pohybu, což je velký benefit.
Ketomix BMI

Fáze KetoMix diety

Je potřeba si alespoň namátkově říct, co jsou to fáze diety. Více informací poskytuje KetoMix v článku fáze diety.

 • 1. fáze je redukční fází a neměla by překročit 8 týdnů. V této fázi tělo hubne nejrychleji a v tomto období je důležité vypít 2-3 litry tekutin denně. Do jídelníčku můžete přidat až půl kila zeleniny (kromě hrášku) a 30 gramů ořechů nebo semínek.
 • 2. fáze je redukční fází a neměla by překročit 14 týdnů. Ani tady se nesmí zapomínat na pravidelný pitný režim. Do jídelníčku lze přidat mléko nebo kefír a nízkosacharidové potraviny.
 • 3. fáze je fází fixační a jejím základem je udržování zdravého životního stylu. Stále byste měli pokračovat v zásadách zdravé výživy.

Jsou KetoMix balíčky drahé?

Jak se to vezme. Pro ilustraci použiji balíček keto diety na 4 týdny, který vychází na cca 5 300 Kč. To se může zdát jako hodně peněz, každopádně tento balíček obsahuje 140 porcí jídla. Musíte tedy brát v potaz, že každý balíček obsahuje veškeré potraviny, které budete potřebovat na každý jednotlivý den v měsíci.

Každá porce jídla v tomto případně vychází na 38 Kč. Teoreticky již nebudete muset utrácet za žádné jiné potraviny nebo restaurace. Najednou ta cena není až tak hrozná, co myslíte? KetoMix navíc často nabízí různé slevy, díky kterým lze ušetřit nějaké peníze navíc.

Výhody a nevýhody

Kromě výhod a nevýhod má tento druh diety svá úskalí u lidí, kteří trpí určitými zdravotními potížemi. KetoMix má pro tuto problematiku samostatný článek kontraindikace ketonové diety, kde se dozvíte vše potřebné.

Zde je pár výhod a nevýhod diety od KetoMix

Výhody
 • Vysoká efektivita již v počátečním stádiu hubnutí
 • Snadnější a pohodlnější redukce hmotnosti a rychlý úbytek podkožního tuku
 • Tlumí pocit hladu a chuť na sladké
 • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Pro snížení hmotnosti není nutné sportovat (ale je to lepší)
 • Jídlo je hotovo za 5 min
 • Jídla jsou zdravá, chutná a bez umělých nebo chemických složek
 • Dieta je vhodná pro muže i ženy
 • Hodí se pro všechny váhové kategorie
Nevýhody
 • Jedná se o jídlo z prášku
 • Možnost únavy v prvních dnech diety (keto chřipka)
 • Není vhodná při těhotenství a určitých zdravotních problémech jako cukrovka, onemocnění ledvin či krve

Nákup

Nákup u KetoMix je opravdu jednoduchý. Veškeré potraviny a jednotlivé balíčky jsou relativně pěkně seřazené do jednotlivých kategorií. Přiznám se ale, že mi občas chvíli trvalo než jsem našla informace, které jsem hledala.

V eshopu si následně můžete vybrat z opravdu velké palety keto potravin např. těstoviny, dezerty, pečivo, palačinky a mnoho dalších. Dále tam najdete balíčky keto diety pro muže i ženy s různou velikostí na 1 až 4 týdny. Pokud máte rádi víno, jistě vás potěší že KetoMix nabízí také nízkosacharidová vína.

Pokud si tuto dietu chcete první vyzkoušet a bojíte se za ní utrácet zbytečně moc peněz, můžete zkusit balíček keto diety na 1 týden. Jak už název napovídá, balíček obsahuje vše, co budete během celého týdne potřebovat.

Díky tomu si KetoMix můžete vyzkoušet na vlastní kůži a pokud budete spokojeni, stačí dokoupit větší balení. Po objednávce jsem měla balíček doma během 2 dní, takže zde není eshopu co vytknout. Pří objednávce nad 1490 Kč navíc získáte dopravu zdarma.

Podpora

Mohlo by vás zajímat, že KetoMix nabízí kvalitní podporu, která je k dispozici 7 dní v týdnu – live chat, e-mail a telefon. Pokud budete potřebovat další informace, jednoduše stačí zvolit jednu z možností a operátorka (poradkyně) vám pomůže s čímkoliv bude potřeba. Sama jsem podporu vyzkoušela a ze vším jsem byla spokojená.

KetoMix a zkušenosti uživatelů

S KetoMix zhublo už více než 150 000 lidí. Je tedy jasné, že existuje opravdu hromada názorů a postřehů od jednotlivých uživatelů. Na stránce s názvem příběhy hubnutí si můžete tyto zkušenosti přečíst a dost možná tak získat další motivaci pro dosažení vaší vysněné váhy.

Pro mne úplně první zkušenost s obchodem KetoMix a jsem velmi spokojená. Podrobně popsané produkty, rozpis jídel, kuchařka. Začínám svoji dietu a věřím, že zvládnu s rady a doporučeními shodit nadbytečná kila ! Děkuji

Pár slov na závěr

Ketonová dieta od KetoMix může fungovat pro všechny, bez rozdílu věku a pohlaví. Celý její systém je totiž založen na přeměně tukových buněk na energii. Během této diety není vhodné provádět příliš náročnou fyzickou aktivitu, protože tělo může mít během dne méně energie

Pro maximalizaci úspěchů v hubnutí však můžete zkusit více chodit nebo aspoň krátce běhat. Obě aktivity vám můžou pomoci zhubnou a navíc zlepšit celkové zdraví. Nezapomeňte že, pro hubnutí je obecně důležitý kalorický deficit – více tipů na téma hubnutí se dozvíte v článku jak rychle zhubnout.

Doufám, že vám tato recenze na KetoMix aspoň trochu pomohla dozvědět se nové a snad i zajímavé informace. Přeji hodně úspěchů v cestě za lepší postavou. Veškerý sortiment můžete nakoupit u oficiálního prodejce na této stránce.

Hodnocení

9.6Hodnocení
Pokud potřebujete zhubnout, KetoMix má rozhodně co nabídnout. S velkým výběrem balíčků a keto potravin si můžete vybrat variantu, která bude odpovídat vašim osobním preferencím. Ketonová dieta skutečně funguje, za zkoušku tedy rozhodně stojí.
Pestrost jídel
10
Chuť (osobní zkušenost)
9.5
Příprava
10
Cena
9
Výhody
 • Jednoduchá příprava
 • Bohatý sortiment
 • Opravdu funguje
 • Relativně dobrá chuť
 • Mnoho spokojených zákazníků
Nevýhody
 • Nic zásadního