Přeskočit na obsah

Chia Shake: Recenze a osobní zkušenost

Keto diety slaví velký úspěch a mnoha lidem skutečně pomáhají zhubnout. V minulé recenzi jsem otestovala dietu od KetoMix. Nyní se blíže podíváme na další oblíbenou dietu, kterou je Chia Shake. Nabízí širokou škálu proteinových jídel, od koktejlů a kaší až po lahodné palačinky nebo pudink. Vyplatí se nákup této diety nebo je lepší sáhnout po jiné alternativě?

Keto dieta od Chiashake

Vyzkoušejte

Dieta od Chia Shake nabízí produkty, které vám pomůžou zhubnout bez jojo efektu. Vybrat si lze z bohatého sortimentu dietních produktů.

Výrobce

Chia Shake je česká značka, která pomáhá lidem zhubnout a udržet si zdravý životní styl prostřednictvím keto diety. V nabídce má také produkty určené na proteinovou, Atkinsovu, Dukanovu, anglickou nebo nízkosacharidovou dietu. Balíčky s potravinami určenými na stanovenou dobu obsahují kompletní jídelníček. Nechybí ani možnost poskládat si jednotlivé potraviny, které máte rádi, zvlášť.

Jak funguje dieta od Chia Shake?

Dieta funguje na principu keto diety. Jednoduše začnete konzumovat potravu s velmi nízkým obsahem sacharidů a naopak navýšíte příjem bílkovin. Jakmile razantně omezíte příjem sacharidů, vaše tělo rychle spotřebuje dostupný glykogen uložený v játrech a svalech. Poté (během několika málo dnů) začne jako zdroj energie využívat tuky. Nastupuje stav tzv. ketózy, kdy z uložených a konzumovaných tuků vznikají ketony sloužící jako zdroj energie. Jakmile tělo přejde do stavu ketózy, začne rychle pálit nadbytečné tuky a nastává váhová redukce.

Pro tento účel nabízí Chia Shake speciálně sestavené dietní balíčky a potraviny, které jsou v souladu s principy ketogenní a low carb diety. Umožní vám snadno a rychle připravit si jídla bohatá na proteiny, vlákninu, vitamíny a minerály. Navíc je tato dieta cenově přístupná a minimalizuje riziko jojo efektu.

Osobní zkušenost s Chia Shake

Chia Shake recenze

S dietou jsem měla zkušenost již z dřívějška, ale kvůli této recenzi jsem se rozhodla znovu vyzkoušet dietu od ChiaShake na týden. Balíček s produkty obsahoval praktický shaker na míchání směsi, dietní plán, 2 odměrky, 1 balení proteinového nápoje s příchutí mango, 1 balení směsi na přípravu proteinových lívanců, 1 balení proteinové zeleninové polévky a 6 kousků proteinových tyčinek ve 3 příchutích. A jak dieta ChiaShake obstála?

Dietní shake s příchutí manga

Dietní shake s příchutí manga, tak to bylo něco pro mě. Protože mango miluju, věděla jsem, že i tenhle drink bude trefou do černého. Příprava koktejlu je velice rychlá, jednoduchá a maximálně pohodlná. Stačí jen 1 odměrku nasypat do shakeru s mlékem, zavřít a důkladně protřepat. V koktejlu nejsou po chvilkovém a důkladném promíchání absolutně žádné hrudky a na povrchu se vytvoří pěna. Chuť manga a chia semínek je dokonale propojená. Koktejl není přeslazený a je hodně cítit po mangu.

Krémová zeleninová polévka

I když nejsem příliš vysazená na polévky, občas si nějakou ráda dopřeju. Takže krémová zeleninová polévka byla příjemným zpestřením mého jídelníčku. I tady je příprava opět rychlá a pohodlná. Chuť mě velice příjemně překvapila, není totiž umělá, jak jsem čekala, ale je opravdu výrazně zeleninová. Dokonale zasytí a zahřeje, takže s přehledem dokáže nahradit hlavní jídlo.

Proteinové lívance

Patřím mezi milovníky palačinek a lívanců, ale nebaví mě ta zdlouhavá příprava. S ChiaShake to však je mnohem jednodušší a navíc i zdravější. Proteinové lívance jsou chutnou a vydatnou svačinkou. Úžasně jsou cítit po banánech, takže si je nejraději dopřávám s tvarohem. Proteinové palačinky jsou velice snadné na přípravu. Směs v odměřeném množství stačí rozmíchat v mléku, což je otázka chviličky. Směs je velice rychle připravena a má krásně hladkou konzistenci. Na pánev postačí dát jen pár kapek tuku a palačinky osmažit.

Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky ChiaShake v příchutích čokoláda – pomeranč, čokoláda – nugát, kokos – vanilka mi na omak přišly tvrdší, opak byl ovšem pravdou. Po zakousnutí byly všechny tyčinky krásně měkké. Nejvíc mi chutnala kokosovo-vanilková varianta, ale ve finále byly všechny příchutě dobré. Tyčinku jsem nejčastěji jedla jako rychlou svačinku po cvičení nebo na procházce, když mi vyhládlo. Celá tyčinka je v čokoládové polevě, takže výborně zažene chuť na sladké a krásně zasytí.

Chia Shake dietní balíčky

Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, sáhněte po jednom z kompletních dietních balíčku. Součástí každého takového balíčku jsou potřebné potraviny, dietní manuál, shaker a dárek zdarma. Stačí si zvolit plán na preferované časové období a následně si už jen vybrat příchutě jednotlivých potravin. Balíčky jsou navržené tak, aby významně usnadňovaly dietu a zároveň šetřily peněženku.

Chia Shake dietní balíček na týden

Dietní balíček na týden 35 jídel

Chcete tuto dietu vyzkoušet, ale nevíte jestli vám bude vyhovovat? V tom případě sáhněte po tomto dietním balíčku. Nabízí kombinaci sladkých i slaných jídel. Každý den si tak budete moci připravit až 5 chutných pokrmů.

Dietní balíček na 2 týdny 70 jídel

Zlatá střední cesta, při které si dietu pořádně otestujete na vlastní kůži. Tělo by již za tu dobu mělo kompletně přejít do stavu ketózy a spalovat tukové zásoby.
Chia Shake dietní balíček na 4 týdny

Dietní balíček na 4 týdny 140 jídel

Chvíli trvá než tělo patřičně zredukuje tukové zásoby. Měsíc je však dostatečně dlouhá doba na zpozorování pozitivních změn.

Dietní balíček na 8 týdnů 280 jídel

Balíček na dva měsíce je zde pro lidi, kteří to s Chia Shake dietou myslí opravdu vážně. Po takové době si váhové redukce zcela jistě všimne i vaše okolí.

Složení produktů Chia Shake

Dobrou zprávou je, že jednotlivé potraviny neobsahují žádná zbytečná barviva, lepek ani dochucovadla. Naopak pokud se na složení podíváte podrobněji, zjistíte, že jsou bohaté zejména na proteiny, vlákninu, minerály jako je železo, hořčík, vápník, zinek a určité vitamíny.

Jak už samotný název této diety napovídá, ve složení najdeme taky chia semínka, která jsou mimo jiné bohatá na antioxidanty a omega 3 mastné kyseliny. Pro ještě rychlejší spalování tuků se navíc do dietních koktejlů přidává MCT olej, který se v játrech přemění na ketony a následně rychle navodí požadovaný stav ketózy. Obecně se tak jedná o zdravá jídla ze superpotravin s obsahem vyváženého poměru jednotlivých živin, vitamínů a minerálů.

Chia Shake diety

Jak již bylo řečeno v úvodu této recenze, jednotlivé Chia Shake produkty jsou vhodné pro několik různých diet. V základu se ale vždy jedná více méně o to samé, jelikož smyslem nízkokalorické diety je navodit stav ketózy. Zvýšený příjem bílkovin podporuje pocit sytosti a pomáhá udržet svalovou hmotu, zatímco omezení sacharidů vede k výraznému poklesu denního kalorického příjmu. Bílkoviny jsou pro tělo navíc energeticky náročnější na zpracování než sacharidy, takže o to více kalorií musí spálit.

Více informací o jednotlivých dietách najdete v našem samostatném článku případně u Chia Shake.

 • Keto dieta existovala již 500 let před naším letopočtem. Funguje tak, že vám zakáže styk se sacharidy, respektive ho výrazně omezí. Povolené množství se tak často pohybuje kolem 50 gramů denně, což je pro mnoho lidí desetkrát méně, než na kolik byli zvyklí. Tělo pak v ketóze samovolně spaluje tuky a tím nastává požadovaná redukce váhy.
 • Low carb dieta (nízkosacharidová dieta) je dieta s omezeným obsahem sacharidů a vyšším obsahem tuků a bílkovin ve stravě. Dieta neomezuje příjem sacharidů tak drasticky, jako v případě keto diety. To může být pro mnohé lidi výhodou a díky tomu patří mezi nejoblíbenější diety.
 • Atkinsova dieta, zavedená v 70. letech americkým lékařem Robertem C. Atkinsem, je založena na omezení sacharidů a zvýšení příjmu bílkovin. Ačkoli se po této dietě hubne velmi dobře, neměla by se praktikovat dlouhodobě.
 • Dukanova dieta, kterou vytvořil francouzský lékař Dr. Pierre Dukan, také spočívá ve zvýšeném příjmu bílkovin a nízkým příjmem sacharidů. U této diety by se měl striktně dodržovat stanovený příjem makroživin a přijímat vyšší množství tekutin. Chia shake udává, že pro udržení výsledků je třeba čtvrtou fázi diety dodržovat celoživotně.

Slevy a akční nabídky

Pokud chcete ušetřit nemalé peníze, doporučuji sledovat slevy na jednotlivé produkty i dietní balíčky. Chia Shake je pro své zákazníky nabízí relativně často s tím, že průměrně se taková sleva pohybuje v rozmezí od 8 do 38%. Například v den sepsání této recenze byl dietní balíček na 8 týdnů zlevněný ze 14 049 na 8 690 Kč. Navíc pokud uskutečníte objednávku nad 2000 Kč, získáte dopravu zdarma. Jak vidíte, díky slevám se dá ušetřit až několik tisíc korun, a to se vyplatí.

Další možností je využívat věrnostní program, kde získáte odměnu za každý nákup. Jednoduše čím více bodů nasbíráte, tím více peněz ušetříte. Aktuálně probíhající slevy a akce zjistíte na webu ChiaShake.cz

Podpora

V případě, že budete potřebovat další informace ohledně nákupu, diet či potravin, můžete využít zákaznickou podporu. Jednoduše stačí napsat na email, případně zavolat v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hodin. Sama jsem tuto možnost vyzkoušela a myslím, že stejně jako v mém případě i vám rádi poradí s čímkoliv bude potřeba. Škoda jen, že již nefunguje jejich live chat, přeci jen je to nejpohodlnější cesta jak získat patřičné informace.

Závěr

Dieta od Chia Shake vám s největší pravděpodobností opravdu pomůže zhubnout. Velkou výhodou je, že si můžete vybrat jednotlivé příchutě všech jídel, takže nebudete muset jíst to samé stále dokola. Pamatujte ale, že základem zdravého hubnutí je kalorický deficit. Pokud budete dodržovat dietní plán, jistě se určité výsledky brzo dostaví. Sportovní aktivity vám také pomohou spálit přebytečné kalorie a pokud nejste fandové do fitness, můžete například chodit na svižné procházky.

Hodnocení

9.3Hodnocení
Chia Shake nabízí kompletní dietní jídla s vyváženým poměrem všech důležitých živin. Produkty vyrábí ze superpotravin a jsou vyladěné pro různé tipy diet. Příprava pokrmů je rychlá a chuť celkem povedená. Zakoupením této diety nejspíš neuděláte chybu a věřím, že s ní budete spokojení stejně jako já.
Chuť
9
Pestrost jídel
8.5
Příprava
10
Cena
9.5
Výhody
 • Rychlá a jednoduchá příprava
 • Kvalitní a chutná jídla
 • Výhodná cena
 • Mnoho spokojených zákazníků
 • Dostatek důležitých živin
 • Podle uživatelů opravdu funguje
 • Zasytí
Nevýhody
 • Občas lehce umělá chuť

Přečtěte si také

Recenze keto diet