Přeskočit na obsah

Nejlepší multivitamín: Srovnání a recenze

Multivitamíny se staly běžnou součástí našich životů, jelikož nabízejí komplexní přísun důležitých vitamínů, minerálů a dalších esenciálních živin. Patří tedy mezi základní a přesto velice důležité suplementy. S hektickým životním stylem a ne vždy zcela vyváženou stravou je těžké získat všechny potřebné látky ze samotného jídla.

Zajímá vás, který multivitamín je nejlepší, proč ho vlastně užívat a jak si vybrat ten pravý? Pokud ano, pokračujte ve čtení.

Žebříček nejlepších multivitamínů

Reflex Nexgen Pro

Nejlepší multivitamín - Reflex Nexgen Pro

1. mÍSTO

Nexgen PRO od značky Reflex Nutrition je komplexní a kvalitní multivitamín obohacený o probiotika. Má vysokou biologickou aktivitu a dostupnost. Balení nabízí 90 kapslí.

Tento multivitamin nabízí celkem 33 biologicky aktivních složek v prověřeném a vyváženém poměru. Vitamíny, které uspokojí i ty nejnáročnější jedince, za zmínku stojí např. vitamín D3, vitamín C, vitamín B12, vitamín K2-MK7 a další. Najdeme zde rovněž kombinaci minerálů v organické formě jako je hořčík, měď, zinek, mangan, selen a chrom.

Obohacen je o další důležité složky v podobě probiotických kultur, antioxidantů a rostlinných extraktů – extrakt ze zeleného čaje, skořicové kůry či z kořene Macy. Hodí se zejména při aktivním životním stylu a sportu, pro optimální zažívání, normální hladinu glukózy či pro podporu vnitřní očisty těla.

Proč je na 1. místě?

Reflex Nexgen PRO se prodává již několik let. Nabízí ověřenou kvalitu, vyváženou kombinaci všech důležitých látek a zároveň minimum pojiv a aditiv. K tomu všemu je vyrobený ze 100% zelené energie a obnovitelných zdrojů v recyklovaných obalech a je v souladu s normami ISO 9001 a ISO 17025, což zaručuje jeho absolutní čistotu a zdravotní nezávadnost. Pokud hledáte nejlepší multivitamin, můžete si být jisti, že nákupem rozhodně neuděláte chybu.

Výrobce:

Firma Reflex Nutrition byla založena v roce 1996 a je jedním z předních výrobců sportovní výživy. Jejich cílem je a vždy bylo produkovat kvalitní výrobky s minimálním množstvím aditiv a balastních látek. Díky moderním výrobním technologiím a vysokému standardu kontroly kvality se tato firma řadí mezi špičkové výrobce sportovní výživy.

Výhody
 • Obsahuje skvěle využitelné vitamíny a minerály
 • Vysoký obsah Koenzymu Q10 a probiotických kultur 
 • Pro vrcholové i amatérské sportovce
 • Minimum pojiv a aditiv
 • ISO 9001 a ISO 17025
 • Kvalitní výrobce
 • 33 biologicky aktivních složek
Nevýhody
 • Obsahuje opozitně působící minerály

Prom-in Vita Solution

Nejlepší multivitamin Vita Solution

2. mÍSTO

Produkt Vita Solution od značky Prom-in je komplex vitamínů a minerálů s mikroživinami v účinných a dobře využitelných formách. Balení obsahuje 60 kapslí.
464 Kč

Vita Solution obsahuje vysoce funkční složení pro lepší vstřebávání. Je vhodný nejen pro sportovce a fyzicky aktivní lidi, ale rovněž i pro ty, kteří si chtějí udržet optimální zdraví a dlouhověkost. Součástí doplňku jsou samozřejmě důležité vitamíny, jako je vitamín A, vitamín C, vitamín D3, vitamín K2-MK7, B komplex nebo vitamín E, který slouží jako antioxidant.

Nabízí také bohaté množství minerálů např. železo, molybden, chrom, selen mangan, měď a jód. Výhodou je, že zde nenajdete žádná nežádoucí aditiva a tablety obsahují minimum přídavných látek.

Výrobce:

Od roku 1976 působí na českém trhu firma Prom-IN. Během této dlouhé doby již stihla představit širokou škálu produktů s různým složením a zaměřením. Díky tomu si každý může najít přesně to, co potřebuje. Hlavní výhodou značky je to, že nabízí vynikající poměr mezi cenou a kvalitou.

Výhody
 • Skvělý poměr mezi cenou a kvalitou
 • Bez opozitně působících minerálů
 • Bez aditiv
 • Dobře využitelné složky
 • Kvalitní výrobce
 • Zvýšený obsah vitamínů skupiny B
Nevýhody
 • Neobsahuje hořčík a zinek

Life Extension Plant Based

Life Extension multivitamín na rostlinné bázi

3. mÍSTO

Multivitamín na rostlinné bázi od značky Life Extension nabízí bohatý komplex důležitých vitamínů a minerálů čistě z rostlinných zdrojů. Balení obsahuje 90 kapslí.
799 Kč

Plant Based je vhodný užívat pro podporu funkce imunitního systému, zdraví kostí, srdce a mozku. Napomáhá také bojovat proti oxidačnímu stresu. V každé tobolce lze nalézt také fytonutrienty, které odpovídají třem porcím zeleniny a dvěma porcím ovoce.

Zapomenout nesmíme na vitamíny ze celkem 13 extraktů rostlin. Vitamín A, vitamín C, vitamín D, vitamín E a vitamíny skupiny B. Z minerálů, které jsou nezbytné pro zdravý život, zmiňme hořčík, selen, zinek, jód, mangan, chrom a molybden. Výhodou také je, že je vhodný pro vegetariány či vegany.

Výrobce:

Life Extension je americká prémiová značka doplňků stravy, která na trhu působí více než 40 let. Známá je především tím, že vyrábí doplňky stravy té nejvyšší kvality. Právě jejich vysoké standardy kontroly kvality jim vynesly registraci GMP (Good Manufacturing Practice) od NSF International. Momentálně nabízí více než 500 různých produktů, od vitamínů a minerálů až po specifické produkty, které řeší různé zdravotní potíže.

Výhody
 • Receptura kombinuje minerály a vitamíny rostlinného původu z udržitelných zdrojů
 • Vhodný při vegetariánské a veganské stravě
 • Obsahuje fytonutrienty
 • Kvalitní výrobce
Nevýhody
 • Vyšší cena

Reflex Nexgen

Reflex Nexgen multivitamin

4. mÍSTO

Nexgen od značky Reflex Nutrition je prémiový multivitamín pro podporu zdravého životního stylu. Balení obsahuje 60 kapslí 2+1 zdarma.
499 Kč

Multivitamín se skládá z bioaktivních forem důležitých vitamínů, organicky vázaných minerálů, živých probiotických kultur a z dalších 28 biologicky aktivních složek. Reflex Nexgen disponuje maximální využitelností, která je dána kvalitou a čistotou použitých složek a také díky tzv. dělenému systému dávkování. Jedná se vlastně o levnější, ale stejně kvalitní variantu Reflex Nexgen Pro.

Vhodný je pro každého, kdo je příznivcem zdravého životního stylu nebo toho, kdo chce podat nejlepší fyzický výkon. Dalším skvělým benefitem rovněž je, že napomáhá udržovat normální hladinu glukózy a díky svým živým kulturám je vhodný také pro správnou funkci zažívacího traktu.

Výrobce:

Firma Reflex Nutrition byla založena v roce 1996 a je jedním z předních výrobců sportovní výživy. Jejich cílem je a vždy bylo produkovat kvalitní výrobky s minimálním množstvím aditiv a balastních látek. Díky moderním výrobním technologiím a vysokému standardu kontroly kvality se tato firma řadí mezi špičkové výrobce sportovní výživy.

Výhody
 • Minimum pojiv a aditiv
 • Cena/kvalita
 • Výborné složení a využitelnost
 • Šetrně zapouzdřené kapsle
 • Kvalitní výrobce
Nevýhody
 • Obsahuje opozitně působící minerály

Viridikid Multivitamin pro děti

Viridikid nejlepší multivitamin pro děti

5. mÍSTO

Multivitamín Viridikid je vhodným multivitamínem, multiminerálem a superantioxidantem pro děti od 3 do 14 let bez chemických přidaných látek.
499 Kč

Hledáte nejlepší multivitamín pro děti? Už nemusíte. Předností Viridikid je absolutní čistota produktu, neboť všechny složky jsou 100% aktivní. Kapsličky jsou také menšího rozměru, aby dětem usnadnily spolknutí. Viridikid je vhodný pro komplexní podporu dětského organismu do 14 let. Kapsle jsou rostlinného původu, jsou tedy vhodné pro vegany a neobsahují žádné konzervační látky, umělá barviva ani palmový tuk.

Výrobce:

Britská společnost Viridian Nutrition se specializuje na výrobu etických vitaminů. Všechny výrobky této firmy jsou 100% bioaktivní a neobsahují geneticky modifikované látky. Navíc jsou uchovávány v kapslích rostlinného původu bez jakýchkoliv přídavných látek. Společnost klade důraz na čistotu svých výrobků, šetrnost k životnímu prostředí a podporu charitativních projektů.

Výhody
 • Bez aditiv
 • Všechny složky jsou 100% aktivní
 • 26 účinných látek
 • Kvalitní výrobce
 • Neobsahuje chemické látky, geneticky modifikované, či ozařované složky

Co je to multivitamín?

Multivitamín je doplněk stravy, který kombinuje směs vitamínů, minerálů a dalších esenciálních živin. Je navržen k prevenci různých onemocnění, posílení imunity, doplnění léčby v rekonvalescenci nebo pro podporu zdraví při jednotvárné nebo nezdravé stravě. [1]

Často jsou dostupné v různých formách např. tobolky, sirupy nebo šumivé tablety, které lze jednoduše rozpustit ve vodě. Vzhledem k rozmanitosti multivitamínů na trhu je důležité pečlivě vybírat a zvolit ten správný produkt. Ačkoliv multivitamíny poskytují určité zdravotní benefity, neměly by nahradit zdravou stravu.

Proč užívat multivitamín?

Multivitamíny představují efektivní řešení pro udržení optimálního zdraví v rámci našeho hektického a náročného života. Tyto doplňky obsahují širokou škálu vitamínů a minerálů, které pomáhají vyrovnat nutriční nedostatky, posilovat imunitu, podporovat energetickou rovnováhu, zdraví kostí, kognitivní schopnosti a další tělesné funkce.

Je důležité si uvědomit, že každý jedinec má své vlastní nutriční potřeby a životní styl. Multivitamíny lze proto upravit podle konkrétních požadavků, jako jsou potřeby sportovců, veganů nebo seniorů. Tímto způsobem se užívání multivitamínů stává aktivním krokem k udržení zdraví a pohody, který zohledňuje individuální potřeby a může zlepšit celkovou kvalitu života.

Je však důležité zdůraznit, že multivitamíny jsou pouze doplňkem stravy a nemají za cíl nahradit zdravou stravu nebo životní styl. Pro lidi, kteří mají většinu vitamínů a minerálů v normě, nemusí být užívání multivitaminů nutné.

Jak si vybrat nejlepší multivitamín?

Při výběru nejlepšího multivitamínu je důležité zohlednit několik faktorů, jako je kvalita složení, vstřebatelnost, rozpustnost, chuť, renomé výrobce nebo poměr mezi cenou a kvalitou. To jsou určité faktory, které je vhodné před nákupem brát v potaz.

Náš žebříček nejlepších multivitamínu tyto faktory zohledňuje. Jejich nákupem byste tedy neměli udělat chybu. Obecně je ale těžké říct, který multivitamín je opravdu nejlepší. Každý má totiž něco do sebe a kde jeden ztrácí, druhý vyniká.

Až po jídle

Proč užívat multivitamín po jídle? Tělo efektivněji vstřebává určité vitamíny a minerály, pokud jsou konzumovány společně s tučným jídlem. Jedná se převážně o vitamíny A, D, E a K. Jídlo navíc zmírňuje určité možné nežádoucí účinky např. žaludeční nevolnost. Pro lepší vstřebatelnost můžete multivitamín užívat společně s omega 3 mastnými kyselinami. [2]