Přeskočit na obsah

Kardilus: Zdravý kardiovaskulární systém [recenze]

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze je zdravotní problém, který trápí čím dál tím více lidí a není radno ho podceňovat. Kardilus obsahuje mix 12 účinných látek s pozitivním vlivem na srdce, cévy, trávení, pokožku i plíce. Může vám tento doplněk skutečně pomoci nebo je lepší sáhnou po něčem jiném? Vše se dozvíte v této recenzi.

Kardilus - Unikátní mix ověřených látek a extraktů pro zdravé srdce

Vyzkoušejte

Český doplněk stravy s unikátním mixem extraktů a látek, které přispívají k normální činnosti srdce, cévní i oběhové soustavy.
699 Kč

Výrobce

Kardilus pochází od české firmy Primulus Group, která na trhu působí od roku 2015. Vyrábět se snaží zejména maximálně účinné doplňky stravy a kosmetické výrobky s účinným složením založeném na vědecky ověřených látkách. Samotná výroba pak probíhá v partnerských závodech, které jsou rozmístěny po celé České republice. V jejich nabídce lze najít spoustu zajímavých produktů s různým zaměřením – Primulus, Veganus, Feminus, Kralux a Nicelis. Jednotlivé produkty většinou sklízí pozitivní recenze od mnoha zákazníků.

Kardilus má bohaté složení

Líbí se mi, že složení má hlavu a patu s tím, že existují studie, které u některých složek skutečně potvrzují jisté pozitivní účinky na kardiovaskulární systém.

 • Resveratrol: Silný přírodní antioxidant s pozitivním vlivem na kardiovaskulární systém. Podle této studie a článku publikovaném na Harvard Medical School se zdá, že může mít i jistý pozitivní vliv na dlouhověkost. Nedávno jsem s touto látkou testoval doplněk stravy Minus Age Resveratrol, který rozhodně stojí za pozornost.
 • Hořčík: Patří mezi nejdůležitější minerály v těle, který se podílí na stovkách biochemických reakcí. Snižuje míru únavy a podporuje správnou činnost nervové soustavy i svalů. Mimo to hraje také důležitou roli pro zdraví srdce, jelikož může snižovat krevní tlak a riziko mrtvice. Toto tvrzení potvrdila například studie zkoumající vliv suplementace hořčíku na krevní tlak. Více se o hořčíku dozvíte v článku, které magnesium užívat a proč.
 • Draslík: Tento minerál je nezbytný pro správnou funkci všech buněk, tkání a orgánů v lidském těle. Jde o klíčový elektrolyt, který má zásadní roli v udržování rovnováhy tekutin, přenosu nervových signálů a kontrakci svalů. Jeho nedostatek může vést k mnoha nepříjemným stavům jako je slabost a únava, zvýšená tepová frekvence nebo dokonce nepravidelný srdeční rytmus. Tato studie tvrdí, že zvýšený příjem draslíku snižuje krevní tlak u lidí s hypertenzí. Další informace najdete v článku nejlepší draslík.
 • Meduňka lékařská: Léčivá bylina, sloužící mimo jiné jako antioxidant, s širokou škálou přínosů pro zdraví. Údajně podporuje dýchací a oběhovou soustavu, zlepšuje trávení, přináší duševní rovnováhu, kvalitnější spánek a hormonální optimalizaci.
 • Dobromysl obecná: Známá také jako oregáno je léčivá bylinka často využívána jako koření. Obecně se tvrdí, že podporuje trávení, správnou funkci žlučníku, jater i imunitního systému a působí jako antioxidant. Může být vhodná pro udržení krevního tlaku na uzdě, jelikož podporuje normální fungování kardiovaskulárního systému.
 • Extrakty: Ve finále se zde nachází extrakt z borovice, kakaa, česneku, srdečníku, hlohu, dobromysli, olivovníku a jasanu ztepilého. Tento mix pak nabízí různorodé účinky na celkové zdraví a dobře zapadá do celkového složení.

Osobní zkušenost

Kardilus recenze a osobní zkušenost

Vysoký tlak mě momentálně netrápí, i když některé dny mám lehce zvýšený tlak diastolický. I přes to jsem se rozhodnul tento doplněk vyzkoušet, jelikož nabízí mnoho dalších potencionálních účinků na zdraví. Nebudu to zbytečně natahovat a rovnou řeknu, že jsem byl s užíváním zcela spokojený. Důležité je, že jsem nezaznamenal žádné vedlejší účinky. Po zhruba třech týdnech užívání a pravidelného měření u mne došlo opravdu k poklesu tlaku i tepové frekvence – sice ne o moc, ale jisté výsledky tam jsou. Upozorňuji, že pro plný efekt je třeba užívat přípravek delší dobu.

Věřím tedy, že i vám by mohl Kardilus časem aspoň trochu pomoci. Nejedná se však o zázračnou pilulku, díky které budete do dvou měsíců zdraví jako řípa. Pokud kouříte, pijete nadměrné množství alkoholu a jíte nezdravou stravu, tak vám nejspíš žádný suplement moc nepomůže. Pokud chcete o srdce a cévní systém opravdu pečovat, je důležité nejprve tyto neřesti omezit či ze života úplně odstranit.

Zdravá strava společně s dostatečným pohybem je pro kardiovaskulární zdraví zcela zásadní. Tyto změny mohou nakonec vést k velmi dobrým výsledkům. Teprve potom dává Kardilus opravdu smysl. Mrknout se navíc můžete také po kvalitním multivitaminu. Doporučit mohu například skvěle hodnocený Reflex Nexgen a Primulus.

Pro koho je vhodný?

Kardilus je podle slov výrobce vhodný pro muže i ženy ve věku od 30 do 80 let. Osobně ale nevidím důvod, proč by ho nemohli užívat také mladší ročníky. Jak jsem již několikrát zmiňoval, hodí se zejména pro lidi, kteří chtějí posílit srdce, cévy a zlepšit svůj krevní tlak i celkový kardiovaskulární systém. Složení je zcela přírodní, obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a různých extraktů z bylin. Pokud vyloženě netrpíte alergií na určitou složku, nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků.

Jak se Kardilus užívá?

Balení nabízí 60 kapslí a při doporučeném dávkování vystačí na celý měsíc. Užívání je naprosto jednoduché – stačí užít dohromady dvě kapsle denně a následně už je jen zapít dostatečným množstvím vody. Klidně můžete užívat jednu kapsli ráno a jednu večer nebo stejně jako já obě naráz. Výhodou je, že se dá jednoduše rozpůlit napůl.

Je potřeba počítat s tím, že pozitivní efekt se nemusí projevit ihned. Já jsem některé změny zaznamenal až po zhruba dvou týdnech. Ze zkušeností od zákazníků ovšem vyplívá, že to může trvat jeden až dva měsíce. Kardilus se dá užívat dlouhodobě a proto doporučuji nakoupit alespoň dvě balení a až pak zhodnotit účinky.

Cena a nákup

Kardilus jsem zakoupil přes oficiální eshop prodejce. Balíček mi následně dorazil domů zhruba do dvou dnů, takže jsem byl s nákupním procesem zcela spokojený. Jedno balení, s dopravou zdarma, vychází na 699 Kč. V případě, že chcete ušetřit, můžete využít pravidelný měsíční odběr s cenou 599 Kč za balení. V tom případě vás jedna denní dávka bude stát nějakých 20 Kč. Vzhledem k opravdu kvalitnímu složení se jedná o relativně fér cenu a investice do zdraví se vždy vyplatí.

Hodnocení

9.8Hodnocení
Kardilus nabízí zajímavé i funkční složení, které má rozhodně šanci podpořit kardiovaskulární zdraví. Od uživatelů sklízí mnohé pozitivní recenze a z mé zkušenosti dopadl také na jedničku. Za předpokladu, že se o své zdraví budete dále patřičně starat, mohu tento doplněk s čistým svědomím doporučit.
Složení
10
Stravitelnost (osobní zkušenost)
10
Účinek (osobní zkušenost)
10
Cena
9
Výhody
 • Kvalitní složení
 • Jednoduché dávkování
 • Pozitivní recenze
 • Opravdu může pomoci
Nevýhody
 • Trochu vyšší cena