Přeskočit na obsah

Nejlepší Ginkgo biloba: Tipy, účinky a recenze

Ginkgo biloba je známá pro své pozitivní vlastnosti na oběhový systém, zlepšuje prokrvení mozku, končetin a přispívá k lepší paměti a koncentraci. V tomto článku se podíváme blíže na to, co Ginkgo biloba vlastně je, jaké má účinky, co obsahuje a také, která je ta nejlepší.

Blendea Ginkgo biloba recenze

Vítěz

Ginkgo biloba od značky Blendea nabízí 60 kapslí. V každé se pak nachází 60 mg extraktu. Kromě toho obsahuje i vlákninu z kořene čekanky.

Co je Gingko Biloba?

Ginkgo biloba je dlouhověký strom dožívající se až úctyhodných 4.000 let známý také pod názvem jinan dvoulaločný. Jde o velmi odolný strom a jeho listy se v čínské medicíně využívaly již před 5.000 lety. Z listů se využívá extrakt obsahující blahodárné látky. Semena Gingko Biloby se používají i v tradiční čínské a japonské kuchyni.

Podle japonských pověstí a bájí dokáže dokonce Ginkgo biloba odvrátit zlo a oheň, a právě z toho důvodu bývá v Japonsku hojně vysazován před domy a chrámy. Ginkgo bývá také nazýván stromem života. V současné době je Ginkgo biloba jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy napříč celým světem.

Pozitivní účinky

Extrakt z listů stromu Ginkgo biloba se pyšní dlouhou řadou blahodárných účinků. Jeho hlavním zdravotním benefitem je pozitivní vliv na mozek. Konkrétně zlepšuje paměť, podporuje koncentraci a schopnost udržet pozornost. Chrání buňky před poškozením volnými radikály. Podporuje krevní oběh a tím zlepšuje prokrvování jednotlivých orgánů, hlavně mozku a končetin. Díky tomu tak napomáhá předcházet studeným končetinám.

Ovlivňuje výkonnost a podporuje normální činnost mozku a schopnost učení. Kromě toho také extrakt z Gingko Biloby pomáhá nastolovat duševní rovnováhu a zvládat stresové situace. Bývá doporučována i pacientům s demencemi nebo Alzheimerovým onemocněním, při srdečních chorobách, závratích nebo při pískáním v uších. Nakonec si připisuje jisté antioxidační účinky.

Jaké látky obsahuje?

Ginkgo biloba, konkrétně extrakt z listů obsahuje několik desítek biologicky aktivních látek patřících mezi tzv. flavonoidy. Nejdůležitějšími flavonoidy jsou quercentin a kaempferol. Obsahuje dlouhou řadu antioxidantů, tříslovin, mastných kyselin a organických kyselin. Pyšní se i vysokým obsahem vitamínu C. Dále obsahuje fenoly, steroidní prvky, karotenoidní barviva a další blahodárně působící látky.

Doporučená denní dávka

Během užívání doplňků stravy s obsahem extraktů z listů Ginkgo biloba je potřeba myslet na dodržování doporučené denní dávky. Při jejím překročení totiž mohou nastat nežádoucí účinky v podobě bolestí hlavy, závratí hlavy, bušení srdce či zažívacích obtíží. U pacientů s epilepsií může při překročení denní dávky dojít k vyvolání záchvatů. Podle několika studií je doporučené denní množství stanoveno v rozmezí 120-240 mg extraktu z listů. V opačném případě následujte doporučení výrobce nebo se poraďte s lékařem.

Nejlepší Ginkgo biloba

1

Blendea Ginko biloba

Blendea Ginkgo biloba recenze

Vítěz

Ginkgo biloba od značky Blendea nabízí 60 kapslí. V každé se pak nachází 60 mg extraktu. Kromě toho obsahuje i vlákninu z kořene čekanky.
249 Kč

Blendea si dlouhodobě získává srdce svých zákazníků díky vysoké kvalitě svých produktů. Zákazníci oceňují nejen samotné výrobky, ale také přehlednost eshopu a rychlost dodání. Jejich Ginkgo biloba zde nesmí chybět, jelikož nabízí kvalitní složení za slušnou cenu. Často ji lze navíc zakoupit za zvýhodněnou cenu 2+1 zdarma. Dávkování je snadné – stačí užít jednu kapsli denně, ideálně během jídla nebo po něm.

Výrobce:

Česká značka Blendea věří, že vše potřebné k dobrému zdraví nám nadělila sama příroda. Vyrábí proto 100% přírodní produkty bez konzervačních látek a rafinovaného cukru. Ve směsích spojuje kvalitní ingredience od ověřených farmářů, kteří pěstují bez herbicidů, pesticidů či genetické modifikace .

Výhody
 • Kvalitní výrobce
 • Složení
 • Přijatelná cena
 • Snadné dávkování
Nevýhody
 • V balení se nachází pouze 60 kapslí
2

BrainMax Pure Ginkgo biloba

BrainMax Pure Ginkgo Biloba tinktura recenze

2. místo

Tinktura od značky BrainMax Pure nabízí extra silnou koncentraci. Do tinktury jsou vybírány rostliny pouze té nejvyšší kvality.
379 Kč

Eshop BrainMarket nově přichází ze svými prvotřídními tinkturami. Ale co jsou to tinktury? Jsou to koncentrované bylinné extrakty, získané macerací čerstvých nebo sušených bylin v alkoholu, což uvolňuje jejich biologicky aktivní složky. Výrobce uvádí, že do tinktury vybírá pouze rostliny nejvyšší kvality. Jistou výhodou je také trvanlivost, jelikož při správném skladování by měl obsah lahvičky vydržet až několik let.

Extra silná tinktura s Ginkgo Bilobou má objem 100 ml s koncentrací 1:1. Skládá se z 27,5 ml extraktu a 27,5 ml vody, zbytek tvoří alkohol. Dávkování je jednoduché díky kapátku – jedním stiskem získáte přesně 1 ml roztoku. Výrobce doporučuje užívat 2x až 3x denně 2 nebo 3 ml. Tinkturu můžete aplikovat přímo pod jazyk nebo ji přidat do svého oblíbeného nápoje.

Výrobce:

Značka BrainMax Pure nabízí nutričně bohaté superpotraviny organického původu z celého světa. Vyrábí však také vlastní produkty jako např. granolu, ořechové krémy či sušenky. Všechny produkty se mohou chlubit vysokým obsahem BIO surovin. Důraz kladou na výživné složení a nepoužívají žádné polotovary.

Výhody
 • Silná koncentrace
 • Snadná aplikace
 • Vysoká účinnost
 • BIO kvalita
 • Dlouhá trvanlivost
3

Salvia Paradise Ginkgo biloba

Salvia Paradise Ginkgo biloba recenze

3. místo

Ginkgo biloba od Salvia Paradise nabízí 100% podíl přírodních surovin. V balení se nachází 120 kapslí a v každé pak 320 mg účinné látky.
359 Kč

Tato Ginkgo biloba v kapslích od české značky Salvia Paradise nabízí vše, co si od kvalitního výrobků přát. Jedná se o účinný antioxidant, který působí příznivě na mikrocirkulaci krve a funkci periferního oběhového systému. Přispívá také k normální činnosti mozku, podporuje kognitivní funkce a duševní rovnováhu. Užívají se 2 kapsle 3× denně asi 20 minut před jídlem nebo dle doporučení lékaře. Je však trochu škoda, že při tomto dávkování produkt vydrží pouze 20 dní.

Výrobce:

V roce 2008 vznikla česká rodinná firma Salvia Paradise s odvážným úkolem – pomoci lidem žít zdravý a vitální život pomocí přírodních látek. Jejich cesta je tak dovedla k bylinkám a blahodárným rostlinám, jenž jsou ověřeny výzkumy i tisíciletou tradicí. Momentálně firma dováží a ve své vlastní výrobně zpracovává ty nejkvalitnější bylinky. Nakupují přímo od farmářů, z volných sběrů a často i z bioprodukce.

Inovativní postupy zpracování se zároveň starají o to, aby si jejich výrobky uchovaly maximální množství aktivních látek, vůně i chuti. V jejich portfoliu lze najít tinktury bez alkoholu, jemně mleté prášky či různé bylinné směsi k přípravě čajů. Produkty navíc vytváří pod dohledem zkušených fytoterapeutů. Salvia Paradise tak nabízí nejen špičkovou kvalitu, ale i neustálou inovaci.

Výhody
 • Vysoká dávka
 • Složení
 • Výrobce
Nevýhody
 • 120 kapslí při doporučeném dávkování vydrží pouze na 20 dní
4

Viridian Ginkgo biloba

Viridian Ginkgo biloba

3. místo

Ginkgo biloba od značky Viridian Nutrition nabízí 60 kapslí z rostlinného přírodního materiálu. V každé se ukrývá 66 mg extraktu.
369 Kč

Začneme složením, které je takřka prvotřídní. Viridian Ginkgo biloba neobsahuje geneticky modifikované či ozařované složky ani konzervační prostředky. Kapsle jsou rostlinného původu, takže jsou vhodné i pro vegany. Navíc obsahují až 24 % ginkgo flavonových glykosidů a 6 % terpen laktonů. Někoho jistě potěší, že se jedná o 100% ekologický produkt, který nebyl testován na zvířatech. A co dávkování? Dle instrukcí stačí užít 1 kapsli denně s jídlem.

Výrobce:

Britská společnost Viridian Nutrition se specializuje na výrobu etických vitaminů. Všechny výrobky této firmy jsou 100% bioaktivní a neobsahují geneticky modifikované látky. Navíc jsou uchovávány v kapslích rostlinného původu bez jakýchkoliv přídavných látek. Společnost klade důraz na čistotu svých výrobků, šetrnost k životnímu prostředí a podporu charitativních projektů.

Výhody
 • Kvalitní složení
 • Výrobce
 • Snadné dávkování