Přeskočit na obsah

Antioxidant: Algastin Natural Astaxanthin [recenze]

Algastin Natural Astaxanthin, od české značky Czech Virus, obsahuje nejsilnější antioxidant, který byl objeven v přírodě. Samotný vliv astaxanthinu na zdraví byl prokázán mnoha klinickými studiemi. Vyplatí se nákup tohoto suplementu? Vše se dozvíte v této recenzi.

Algastin Natural Astaxanthin Czech Virus

Algastin Natural Astaxanthin

Vyzkoušejte sílu přírodního Astaxanthinu od české značky Czech Virus.

Výrobce

Czech Virus je známá česká fitness značka, která vznikla během roku 2013. Patří mezi přední prodejce suplementů v České repulbice. Známá je především tím, že si zakládá na vysoké kvalitě a precizně navržené receptuře každého produktu.

Co je astaxanthin?

Astaxanthin je pravděpodobně nejsilnější v přírodě se vyskytující antioxidant, často je také označován jako král karotenoidů.  A co to jsou antioxidanty? Ve zkratce se jedná o látky, které chrání tělo před oxidativním stresem a fungují tak, že neutralizují volné radikály, které mohou poškodit buňky a DNA.

Pozitivní vliv může mít astaxanthin zejména na kardiovaskulární a imunitní systém, oči, mozek, pleť, dokonce i svaly, klouby a šlachy.

Podle dostupných informací je astaxanthin:

 • 6000x silnější než vitamín C
 • 3000x silnější než Resveratrol
 • 560x silnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
 • 800x silnější než Koenzym Q10
 • 500x silnější než vitamín E

Důvod k nákupu

Už víme, že je astaxanthin nejsilnější antioxidant, který se vyskytuje v přírodě. Problém je ale v tom, že se vyskytuje převážně v lososech, humrech, krabech, krevetách a některých řasách. Mezi úplně nejlepší zdroj astaxanthinu je však považována sladkovodní mikrořasa Haematococcus pluvialis.

Je tedy jasné, že většina lidí nedokáže dostatek astaxanthinu získat z přirozené stravy. Z toho důvodu může být vhodné začít tento antioxidant přijímat pomocí suplementu jako je Algastin Natural Astaxanthin.

Antioxidant Algastin Natural Astaxanthin

Cena a dávkování

Algastin Natural Astaxanthin stojí přibližně 499 Kč a obsahuje 60 tobolek. Podle výrobce je vhodné užívat 1 tobolku ráno společně s jídlem a zapít ji dostatečným množstvím vody. Balení vám tedy při doporučeném dávkování vydrží na dva měsíce.

Složení

Jedna tobolka obsahuje 297,7 mg extra panenského olivového oleje, 14,9 mg vitamínu E a 80 mg Algastin®, což je zdroj 4 mg přírodního astaxanthinu. To, že je zde přírodní astaxanthin je důležité, protože podle určitých studií, například této, je až 50 krát silnější než synteticky vyráběný astaxanthin v laboratořích.

LátkaObsah (1 tobolka)
Olivový olej 297,7 mg
Algastin80 mg
Přírodní astaxanthin4 mg
Vitamín E14,9 mg
Celé složení:

Olivový olej extra panenský, želatina hovězí, Algastin® (směs: přírodní astaxanthin – extrakt z mikrořasy Haematococcus pluvialis, antioxidanty: askorbyl palmitát a přírodní směs tokoferolů, slunečnicový olej, emulgátor: slunečnicový lecitin), zvlhčující látka: glycerol, tokoferol D-alfa 67%, čištěná voda, barvivo: oxid železa červený.

Existují nějaké alternativy?

Rozhodně, Algastin od značky Czech Virus samozřejmně není jediný výrobek s astaxanthinem. Perfektní alternativou může být BrainMax BIO Astaxanthin, který je složením ještě o chlup lepší než momentálně recenzovaný Algastin.

Hodnocení

9.5Hodnocení
Czech Virus Algastin Natural Astaxanthin je rozhodně kvalitní suplement. Tobolka je malá, takže se bez problému polyká. Astaxanthin má podle studií mnoho pozitivních účinku na lidské zdraví, takže za zkoušku rozhodně stojí.
Složení
9.5
Účinky
10
Cena
9
Výhody
 • Nejsilnější přírodní antioxidant
 • Vyrobeno v ČR
 • Osvědčený výrobce
 • Přijatelná cena
 • Balení na 2 měsíce
Nevýhody
 • Nic zásadního