Přeskočit na obsah

SleepKing: Stylové brýle proti modrému světlu [recenze]

Zejména ve večerních hodinách může modré světlo negativně ovlivnit kvalitu spánku tím, že narušuje přirozenou produkci melatoninu. Jednou z možností, jak tomuto problému čelit, jsou brýle blokující 100% modrého i zeleného světla. Právě jedny takové brýle od značky SleepKing již nějakou dobu testuji a musím uznat, že se jedná o velice povedený kousek.

SleepKing oranžové brýle proti modrému světlu

lepší spánek

Vyberte si z několika variant brýlí proti modrému světlu. Tento model disponuje odolným materiálem, povedeným vzhledem a nízkou hmotností.
499 Kč

Výrobce

Česká značka SleepKing se zabývá výrobou a prodejem sortimentu zaměřujícího se na kvalitu spánku. V nabídce proto seženete masky na spaní, doplňky stravy, špunty do uší a brýle proti modrému světlu, které jsou vždy otestovány profesionálním spektrometrem. Výrobce udává, že si zakládá na maximální kvalitě svých produktů a proto před každou expedicí jednotlivé výrobky prochází přísnou kontrolou kvality.

Vyplatí se brýle proti modrému světlu?

V minulosti lidé po západu slunce nebyli vystavování modrému světlu z elektronických zařízení. Tělo tak mohlo přirozeně produkovat melatonin neboli hormon spánku regulující náš cirkadiální rytmus. Brýle proti modrému světlu v tomto čase proto nebyly potřeba.

Dnešní doba plná elektroniky ovšem celou situaci krapet komplikuje. Telefony, televize, žárovky a další podobné vymoženosti vyzařují velké množství modrého světla a tím omezují tvorbu melatoninu. Pokud si tedy chcete vychutnat kvalitnější spánek, může být žádoucí sáhnout ve večerních hodinách po brýlích eliminující 100% modrého světla. Podle zkušeností mnoha lidí i určitých odborných studií vyplývá, že blokace modrého světla před spánkem se skutečně může vyplatit.

Určitá blokace modrého světla se může vyplatit také přes den. U lidí, kteří tráví hodně času za monitorem, mohou brýle určené na denní použití snížit únavu očí při práci. V tomto případě vyzkoušejte například model Swing.

Design a kvalita materiálu

SleepKing brýle proti modrému světlu recenze

Výběr brýlí nepochybně zahrnuje důležitá kritéria, mezi která patří vzhled i celková kvalita. Nedávno jsem testoval brýle Tron, jenž sice poskytují skvělou ochranu proti modrému světlu, avšak svým vzhledem připomínají spíše ochranné brýle. A to se logicky nemusí líbit každému. Momentálně recenzované brýle SleepKing jsou na tom o dost lépe. Za mě vypadají opravdu pěkně a myslím, že se je nikdo nebude stydět nosit ani v kanceláři, případně během večerní procházky.

Samotná konstrukce se na první pohled zdá kvalitní. Panty jsou z kovu a rám je vyroben pomocí speciálního materiálu zvaného Grilamid s označením TR90 (transparentní polyamid). Tento materiál se používá u dražších brýlí a díky svým vlastnostem by měl předčít klasický polykarbonát či nylon. Jelikož už tyto brýle nějakou dobu testuju myslím, že při normálním zacházení vydrží opravdu dlouho.

Pro bezpečné a efektivní čistění navíc společně s brýlemi získáte také SleepKing hadřík z mikrovlákna a bytelné ochranné pouzdro. Brýle si tak můžete vzít kamkoliv sebou bez rizika poškození.

Komfort a funkčnost

Brýle jsou opravdu lehké, netlačí a dobře se nosí. I když se hodí převážně na noc, bez problému jsem v nich dneska strávil prakticky celý den. Zdá se mi navíc, že oranžová skla zase tolik nemění viditelnou paletu barev, jako je tomu u skel s červeným zbarvením. To považuji za výhodu pokud například před spánkem rádi sledujete seriály, případně trávíte obecně hodně času před obrazovkou.

Co se účinnosti týče, tak za mě 100% blokace modrého světla cca 1,5 hod před plánovaným ulehnutím opravdu zlepšuje kvalitu spánku i průměrnou rychlost usínání. Pokud s tímto typem brýlí ještě nemáte zkušenosti, tak je opravdu doporučuji vyzkoušet. Může se totiž jednat o skvělou investici do zdraví.

Mále mínus vidím v tom, že brýle neposkytují ochranu z bočních stran, ale pokud nejste extra nároční uživatelé, nejspíš vám to vůbec vadit nebude.

Pro koho se nehodí?

Brýle s úplnou blokací modrého světla většinou disponují zbarvenými skly a jinak tomu není ani v případě značky SleepKing. Pokud tedy upravujete fotky, případně pracujete v oboru, kde je vyžadovaná určitá preciznost, sáhněte raději po čirých sklech. Světlo sice neblokují tak dokonale, ale zato zachovávají běžnou viditelnost barev. Vyzkoušet pak můžete kupříkladu model Dayworker od značky BrainMax.

Nákup a cena

SleepKing brýle proti modrému světlu můžete bezpečně zakoupit online v e-shopu Králvitamín. Kromě brýlí pak nabízí také další sortiment zaměřující se na přírodní kosmetiku, doplňky stravy, dentální hygienu, spánek a domácnost.

SleepKing brýle ve verzi Style se dají pořídit s červenými i oranžovými skly. Obě varianty pak vychází na velice slušnou cenu 499 Kč. Dopravu zdarma lehce získáte při objednávce nad 1500 Kč. Nakonec musím pochválit i rychlost doručení.

Hodnocení

9.8Hodnocení
SleepKing brýle jsem si opravdu oblíbil a doporučit je tak mohu každému, kdo hledá kvalitní ochranu proti modrému světlu. Nabízí povedený vizuál, relativně odolnou konstrukci a hlavně jsou při nošení pohodlné.
Konstrukce
9.5
Funkčnost
9.5
Design
10
Cena
10
Výhody
  • Kvalitní konstrukce
  • 100% blokace modrého světla
  • Příjemně se nosí
  • Český výrobce
  • Povedený design
Nevýhody
  • Neblokují světlo ze stran

TIP: Podívejte se na další recenzi brýlí proti modrému světlu na webu Wladass.cz