Přeskočit na obsah

BrainMax Tron: Brýle proti modrému světlu [recenze]

V případě, že trávíte dlouhé hodiny za monitorem, jistě víte, že oči dostávají pořádně zabrat. Ve večerních hodinách se tento problém ještě prohlubuje, jelikož modré světlo z obrazovek může potlačovat přirozenou tvorbu melatoninu. Tím se může podstatně zhoršit kvalita spánku. Z toho důvodu se v této recenzi podíváme na brýle Tron od české značky BrainMax. Za úkol totiž mají úplnou blokaci modrého i zeleného světla.

Brýle TRON

lepší spánek

Brýle TRON účinně tlumí 100% modrého i zeleného světla. Blokují tak spektrum o vlnové délce 380 až 565 nm. Pomoci mohou také proti jet lagu.
399 Kč

Výrobce

Značka BrainMax pochází z České republiky a na trhu působí od roku 2015. Jejich specializací jsou špičkové doplňky stravy, CBD produkty nebo BIO potraviny s vysokou kvalitou a pozitivním vlivem na zdraví. Při vývoji svých produktů kladou důraz na kvalitu a vědecký přístup.

Proč nosit brýle proti modrému světlu?

Jak už bylo zmíněno v úvodu, modré světlo může narušit kvalitu spánku tím, že negativně ovlivňuje přirozenou produkci meIatoninu. Ve zkratce se dá říct, že melatonin je hormon a velice silný antioxidant, který reguluje spánkové cykly. Modré světlo vyzařují displeje elektronických zařízení včetně mobilů, televize či určitých žárovek. Zejména modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé a může způsobit určité zdravotní komplikace jako je šedý zákal nebo poškození sítnice.

Z toho důvodu je vhodné nosit brýle proti modrému světlu. Na denní použití se hodí slabší brýle, které blokují modré světlo pouze z cca 25 až 40%. Pokud takové brýle hledáte, zajímavou volbou být může model Dayworker. Brýle Tron jsou určeny na večer, jelikož efektivně blokují 100% modrého i zeleného světla.

Vzhled

Brýle Tron mají červené zbarvení a konstrukcí lehce připomínají ochranné brýle. Z toho důvodu si myslím, že vzhledově nikoho vyloženě nenadchnou. I když pokud se podíváte jaké brýle tvoří značka Balenciaga, zjistíte, že Trony jsou vlastně docela stylové. Tak či onak tyto brýle jsou určené převážně na noc a nosit je bude pravděpodobně každý doma v soukromí.

TRON brýle blokující 100% modrého a zeleného světla
Vzhled se sice nemusí líbit každému, účel ale plní perfektně.

Osobní zkušenost

Model Tron používám necelý rok a musím říct, že jsem spokojený. Konstrukce je relativně kvalitní a i po pár pádech jsou brýle stále jako nové. Důležité je, že jsou brýle pohodlné při nošení. Nikdy jsem neměl problém s tím, že by mi samovolně padaly nebo jakkoliv tlačily. Samozřejmě toto může být individuální a vždy bude záležet na tvaru obličeje. Dobrou zprávou navíc je, že se pod nimi dají nosit dioptrické brýle.

Pochválit musím i jejich funkčnost, protože kompletní blokace modrého i zeleného světla dělá divy. Pro optimální efekt by se měly nosit asi hodinu a půl před spaním. Často na to však zapomínám a nasadím je až na poslední chvíli. I přes to bych řekl, že opravdu pomáhají.

Určitě je dobré říct, že tento model zásadně změní viditelnou paletu barev. Uvidíte primárně červenou barvu a to může být trochu problém v případě, že ve večerních hodinách rádi sledujete filmy. Nemusíte se ale bát, při čtení to zase tak moc nevadí a bez problému se dá koukat i na ty filmy (byť si je tak dobře neužijete). Je třeba to brát jako daň za lepší spánek.

Nákup a cena

Produkty značky BrainMax objednávám vždy přes eshop BrainMarket a jsem spokojen. Objednávka je naprosto bezproblémová a doručení rychlé. Brýle Tron jsou k sehnání za velice slušnou cenu 399 Kč. Mají velice pozitivní ohlasy od uživatelů. V případě, že hledáte další produkty pro zkvalitnění spánku, mrkněte do kategorie spánek. Pokud máte hyperaktivní dítě, můžete mu zkusit pořídit stejné BrainMax Tron brýle v dětské velikosti.

Hodnocení

9Hodnocení
Model Tron doporučuji všem, kteří hledají kvalitní brýle s úplnou blokací modrého i zeleného světla. Věřím, že to pozitivně ovlivní váš spánek a s nákupem budete spokojeni stejně jako já.
Konstrukce
9
Design
7
Funkčnost
10
Cena
10
Výhody
  • Opravdu fungují
  • Slušná cena
  • Dostatečná odolnost
  • Pozitivní recenze
  • Příjemně se nosí (osobní názor)
Nevýhody
  • Mění viditelné barvy
  • Pro někoho vzhled