Přeskočit na obsah

Minus Age Liposomal C: Opravdu kvalitní vitamín C [recenze]

Vitamín C je důležitý nejen pro imunitní systém, ale také pro správnou funkci celé řady dalších procesů v těle. Vstřebatelnost jednotlivých vitamínů i minerálů se liší v závislosti na jejich formě. Proto si v této recenzi představíme Liposomal C od české značky Minus Age. Vyplatí se připlatit za lipozomální formu vitamínu C nebo se jedná o vyhozené peníze?

Vyzkoušejte

Minus Age Liposomal C nabízí kvalitní složení a velmi dobrou vstřebatelnost. Každá tableta obsahuje 420 mg vitamínu C s tím, že balení vydrží až na 3 měsíce.
650 Kč

Výrobce

Značka Minus Age pochází z České republiky a věří, že zdraví je nejcennější bohatství. Na našem území vyrábí a následně prodává kvalitní produkty podporující zdraví i dlouhověkost. Jejich tým je tvořen ze zkušených lékařů a vědců. Spojují tak vědu s praxí a následně vytváří funkční doplňky stravy, které obsahují vědecky podložené látky.

Je lipozomální vitamín C lepší?

Vitamín C (kyselina askorbová) patří mezi nejdůležitější vitamíny v našem těle. Má antioxidační účinky, podporuje imunitu, snižuje riziko chronických onemocnění a je důležitý pro zdraví pokožky či srdce. Aby však tělu tento vitamín dokázal nabídnout maximum, je logicky potřeba zvolit dobře vstřebatelnou formu.

Klasická forma vitamínu C je sice levnější, ale její vstřebatelnost je často dost žalostná. Některé zdroje tvrdí, že se její absorpce pohybuje mezi 50%. Jiné zdroje však udávají čísla ještě řádově nižší a to už je opravdu na zamyšlení, nemyslíte?

Lipozomální vitamín C tak může být lepší díky tomu, že obsahuje lipozomy (molekuly tvořené z lipidů). Zjednodušeně se dá říct, že lipozom je něco jako štít, který chrání vitamíny a minerály před poškozením v trávicím traktu. Díky tomu často nabízí vyšší biologickou dostupnost i vstřebatelnost, která může dosahovat až 95%. Výhod má tato forma samozřejmě více s tím, že další informace naleznete například na webu BrainMaket.

Vyplatí se připlatit?

Minus Age Liposomal C recenze a osobní zkušenost

Za kvalitu se platí a jinak tomu není ani u Liposomal C od Minus Age. Je však třeba si uvědomit, že lipozomální vitamíny jsou mnohem dražší na výrobu a mají vyšší biologickou dostupnost pro tělo. Nejedná se tedy pouze o marketing, ale skutečně za své peníze získáte jeden z nejlepších doplňků stravy s obsahem vitamínu C.

Balení obsahuje 90 kapslí a při doporučeném dávkování tak vydrží na celé 3 měsíce. Cena jednoho balení se pohybuje mezi 650 Kč, což v přepočtu na jednu dávku vychází na nějakých 7 Kč za den. Osobně si myslím, že se jedná o relativně fér cenu. Pokud ale přeci jen hledáte něco aspoň trochu levnějšího, doporučuji vyzkoušet vitamín C od značky BrainMax. Podívat se taky můžete na náš žebříček nejlepších vitamínů C.

Užívání

Užívání je rychlé a pohodlné, jednoduše stačí užít jednu kapsli kdykoliv během dne. Vitamín C je rozpustný ve vodě, takže nemusí být nutně konzumován s jídlem jako je tomu například u multivitaminu nebo vitamínu D. Osobně ho užívám ráno před snídání a budu v tom pokračovat i nadále.

Nákup

Veškeré produkty můžete koupit přímo u prodejce Minus Age. S nákupem a následným doručením jsem byl maximálně spokojený. V nabídce najdete mnoho zajímavých produktů určené pro zdraví a dlouhověkost jako je Bioelixir, NMN, Resveratrol, Premium Joint Complex a další.

Hodnocení

9.8Hodnocení
Minus Age Liposomal C nabízí v každé kapsli 420 mg vitamínu C, což je vzhledem k dobré vstřebatelnosti tak akorát. Za lipozomální formu se podle mě skutečně vyplatí připlatit. Nákup bych tak doporučil každému, kdo hledá kvalitní céčko s co možná nejlepší biologickou využitelností.
Velikost balení
10
Stravitelnost (osobní zkušesnot)
10
Složení
10
Cena
9
Výhody
  • Dobrá vstřebatelnost
  • Kvalitní složení
  • Dlouho vydrží
  • Lipozomální forma
Nevýhody
  • Je třeba si trochu připlatit