Přeskočit na obsah

BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE [recenze]

Vitamín C patří mezi nejznámější vitamíny vůbec. Kromě toho, že nabízí jisté pozitivní účinky na imunitní systém, může také urychlovat proces hojení ran, podpořit vstřebávání železa, zmírňovat příznaky stárnutí a v neposlední řadě sloužit jako antioxidant.

Suplementy s vitamínem C se dnes dají sehnat prakticky na každém rohu. Jejich celková kvalita je ovšem často poněkud rozdílná. Proto si v této krátké recenzi představíme produkt, který rozhodně stojí za pozornost. Jedná se o Liposomal Vitamin C UPGRADE od značky BrainMax.

BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE

Vyzkoušejte

Lipozomální forma vitamínu C společně s extraktem z šípku a komplexem citrusových bioflavonoidů. Nabízí velmi dobrou vstřebatelnost bez zbytečných aditiv.
599 Kč

Výrobce

Značka BrainMax pochází z České republiky a na trhu působí od roku 2015. Jejich specializací jsou zejména účinné doplňky stravy, kosmetika, CBD produkty nebo například BIO potraviny s vysokou kvalitou a pozitivním vlivem na zdraví. Nabídka produktů se ovšem neustále rozrůstá, takže si jistě každý přijde na své. Podle slov výrobce při vývoji kladou důraz zejména na kvalitu, vědecký přístup a složení bez zbytečné chemie.

TIP: Přečtěte si naše další recenze na produkty od značky BrainMax.

BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE - Recenze a osobní zkušenost

Lipozomální vitamín C

Lipozomální forma vitamínu C se stala oblíbenou variantou díky své zvýšené biologické dostupnosti a celkové účinnosti. Céčko je v tomto případě uzavřeno do malých tukových bublin (lipozomů), které ho chrání před poškozením v trávicím traktu. Zjednodušeně se dá tedy říct, že lipozom je něco jako štít před žaludečními kyselinami, enzymy, změnou PH, oxidací a mnoha dalšími vlivy.

Bioaktivní forma vitamínu C může být vhodná zejména pro osoby s trávicími problémy, ale i pro ty, kteří hledají maximální možnou vstřebatelnost – ta se totiž údajně pohybuje okolo 95%. Výhod má samozřejmě více, s tím, že další informace naleznete například na webu BrainMaket.cz.

A jak je na tom klasická kyselina askorbová, která se nachází ve většině levnějších doplňcích? Podle určitých zdrojů si zrovna moc dobře nevede. Běžně se její rozmezí vstřebatelnosti udává od 7 do 50% v závislosti na užité dávce, výzkumných podmínkách či použitých metodách​. [2]

Kvalitní složení

Při výběru vhodného doplňku stravy je samozřejmě důležité sledovat jeho celkové složení. BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE nabízí kromě vitamínu C v již zmiňované bioaktivní formě také komplex citrusových bioflavonoidů (přírodní sloučeniny nacházející se v citrusových plodech, jako jsou pomeranče, citrony nebo grapefruity). Extrakt z šípku potom nabízí další vitamíny a minerály (C, A, E, K, B, rutin, třísloviny, draslík, fosfor, železo a hořčík).

Celkově toto složení může ještě o trochu zlepšit samotnou biologickou dostupnost vitamínu C. Jak už bývá u této značky zvykem, tak ani v tomto případě ve složení nenajdete žádné konzervanty, plnidla ani jiné balastní látky. Jo a kapsle je rostlinného původu, což uvítají zejména vegani.

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsleV jedné kapsli
LipoComplex Vitamin CTM Liposomální směs vitamínu C, šípku a bioflavonoidů795 mg
Vitamín C500 mg
Liposomální fosfolipidová směs235 mg
Extrakt z šípků30 mg
Komplex citrusových bioflavonoidů30 mg

Užívání

Vitamin C je rozpustný ve vodě čili nemusí být tedy nutně konzumován s jídlem jako je tomu u vitaminu D. Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli denně. V případě potřeby je možné dávkování navýšit až na tři kapsle denně.

Osobně jsem užíval jednu kapsli ráno společně s produktem S-Acetyl-L-Glutathione. Za mě se jedná o velice zajímavou kombinaci pro podporu zdraví a imunity, s kterou budu ještě nějakou dobu experimentovat. Více se o tomto silném antioxidantu dozvíte v článku o Glutathionu.

Nákup a cena

Produkty značky BrainMax doporučuji jako vždy zakoupit přímo přes eshop BrainMarket.cz. Expedice je obvykle rychlá, s tím, že balíček mám doma prakticky vždy do 2 dnů od objednávky. Pokud navíc budete potřebovat s čímkoliv poradit, jednoduše lze využít jejich zákaznickou podporu, která probíhá přes mail, telefon či messenger.

Jedno balení nabízí 60 kapslí a vychází na 599 Kč. Pokud s nákupem stále váháte a hledáte možnou alternativu, tak doporučuji mrknout na Minus Age Liposomal C. Levnější sice zrovna není, ale za to nabízí více tobolek.

Hodnocení

9.4Hodnocení
BrainMax Liposomal Vitamin C UPGRADE mohu doporučit každému, kdo hledá co možná nejlepší biologickou využitelnost bez zbytečných aditiv. V den sepsání této recenze navíc v eshopu disponuje skvělým hodnocením od uživatelů – 5/5 hvězdiček. Zcela jistě patří mezi nejlepší vitamíny C na trhu. Jediné mínus vidím v ceně, ale tak už to prostě bývá.
Složení
10
Cena
8.5
Velikost balení
9
Stravitelnost (osobní zkušenost)
10
Výhody
  • Složení
  • Dobrá vstřebatelnost
  • Kvalitní výrobce
  • Extrakt z šípků a komplex bioflavonoidů
Nevýhody
  • Vyšší cena