Přeskočit na obsah

Velikost penisu, jak ho správně změřit a jde zvětšit?

Velikost penisu obecně neovlivňuje sexuální funkce. Pravdou ale je, že muži, kteří o délce svého přirození pochybují, mají často menší sebevědomí, které se pak snadno promítne do intimního života. Jedna studie uvádí, že 68,3% z 200 dotázaných mužů není spokojeno s velikostí svého penisu. Přitom velmi často spadají do průměru a nemají se za co stydět.

Proerecta

Vyzkoušejte

Proerecta nabízí dohromady šest přírodních doplňků stravy. Zaměřují se převážně na erekci, libido, prostatu či ženské zdraví.
Můžete využít slevový kupón: vitasimo5

Velikost penisu v průměru

Váš penis má s největší pravděpodobností zcela normální velikost. Studie z roku 2015 s více než 15 521 muži zjistila, že průměrná velikost vztyčeného penisu je 13,12 cm s průměrným obvodem 9,31 cm. V České republice se uvádí 12 až 16 cm.

Jaká je ideální velikost penisu?

Jedné studie se zúčastnilo 75 žen ve věku od 18-65 let. Každé ženě bylo zobrazeno 33 modelů penisu. Jejich velikost se pohybovala v rozmezí od 10 do 22 cm na délku a od 6 do 17 cm po obvodu. Vědci je následně požádali, aby si vybrali ideální velikost penisu pro dlouhodobý vztah a velikost pro jednorázový sex.

 • Pro dlouhodobý vztah si ženy vybrali délku 16 cm s obvodem 12,2 cm.
 • U jednorázových sexuálních partnerů ženy preferovali 16,3 cm a obvod 12,7 cm.

Jak změřit penis?

Velikost penisu a jak ho změřit

V určitém okamžiku svého života jste téměř jistě popadli pravítko nebo metr a změřili svůj penis. Pro většinu mužů je to něco jako obřad nebo přinejmenším způsob, jak zabít nějaký čas.

Ale tady je otázka: Udělali jste to správně?

Věřte tomu nebo ne, ale ve skutečnosti existuje správný a špatný způsob měření penisu. Je tedy důležité vědět, jak to udělat správně, může to být zásadní pro vaše sexuální zdraví.

Zde je návod, jak správně měřit penis

 1. Pomocí pravítka nebo metru od stydké kosti až po špičku penisu.
 2. Měřte rovně podél horní části penisu.
 3. Je důležité pravítko zatlačit až ke stydké kosti, tak získáte reálnou představu o velikosti vašeho penisu.
 4. Obvod se měří kolem nejširšího bodu penisu, ideálně krejčovským metrem.

Tato metoda přesně určuje, jak lékaři měří délku penisu.

Jak zvětšit penis?

Pokud je vám více než 20 let, váš penis má nejspíš dospělou velikost a je nereálné očekávat zvětšení v řádech několika centimetrů.

Určité možnosti zde ovšem jsou.

Přírodní doplňky stravy na podporu erekce, mohou pomoci dosáhnout lepší erekce i libida. Díky tomu, že se do penisu dostane více krve než obvykle, dochází k určitému zvětšení. Další možností jsou Kegelovy cviky nebo Jelqing. Samozřejmostí je také kvalitní a zdravá strava, dostatek spánku a občas nějaká ta sportovní aktivita.

Zajímavosti o penisu

 • Největší penis na světě měří 34,29 cm a jeho vlastníkem je Jonah Sardeli Falcom.
 • Nejmenší penis údajně měří pouze 1,15 cm.
 • Mikropenis označuje neobvykle malý penis o délce do 7 cm při erekci. Podle statistik pouze 0,6 % mužů na celém světě trpí tímto problémem.
 • 1 z 30 miliónů chlapců se narodí bez penisu.
 • Kouření může zmenšit váš penis.