Přeskočit na obsah

BrainMax Liquid Sport Electrolytes: Pořádná dávka elektrolytů [recenze]

Liquid Sport Electrolytes od české značky BrainMax je zde od toho, aby do těla pomohl doplnit životně důležité zásoby elektrolytů. Jedná se o doplněk stravy s přírodním složením v tekuté formě, který lze jednoduše přimíchat do vody. Určený je převážně pro sportovce, ale své opodstatnění má také pro lidi, kteří se z jakéhokoliv důvodu nadměrně potí. Manuální práce, saunování, teplé počasí, to vše může zapříčinit zvýšenou ztrátu elektrolytů. Vyplatí se nákup tohoto produktu nebo radši sáhnout po něčem jiném? To vše se dozvíte v této recenzi.

BrainMax Liquid Sport Electrolytes

Vyzkoušejte

BrainMax Liquid Sport Electrolytes je tekutý doplněk stravy s elektrolyty, nejen pro sportovce, podporující hydrataci a výkon během fyzické aktivity.
499 Kč

Výrobce

Značka BrainMax pochází z České republiky a na trhu působí od roku 2015. Jejich specializací jsou zejména účinné doplňky stravy, kosmetika, CBD produkty nebo například BIO potraviny s vysokou kvalitou a pozitivním vlivem na zdraví. Nabídka produktů se ovšem neustále rozrůstá, takže si každý jistě přijde na své. Při vývoji svých produktů kladou důraz na kvalitu, vědecký přístup a složení bez zbytečné chemie. Od této značky jsem již recenzoval například Vitamin D3 & K2 nebo brýle proti modrému světlu Tron.  

Co jsou elektrolyty a proč jsou důležité

Elektrolyty jsou vlastně minerály, které v sobě nesou záporný či kladný elektrický náboj. Velmi často se tak můžete setkat s označením ionty. Mezi elektrolyty patří zejména hořčík, sodík, draslík, fosfor, chlor a vápník. Elektrolyty jsou klíčové například pro udržování rovnováhy tekutin v těle, přenos nervových signálů, svalovou kontrakci a regulaci pH.

Nedostatek nebo nerovnováha elektrolytů může vést k dehydrataci, svalovým křečím, únavě, nervozitě, bolesti hlavy a v určitých případech dokonce k různým srdečním problémům. Udržení správné hladiny elektrolytů je možné pomocí vyvážené stravy, případně kvalitním suplementem jako je právě recenzovaný Liquid Sport Electrolytes.

Elektrolyty se tedy nachází v celém lidském těle a jsou nezbytné pro udržení zdravého fungování těla. Doplňovat by se pak měly zejména při sportu, nemoci a pobytu v teplém počasí, kdy se z těla rychle vytrácí během pocení. Více informací se dozvíte v článku elektrolyty a minerály nejen pro sportovce.

Lahvička plná elektrolytů

Elektrolyty v tomto produktu pochází z Velkého Solného jezera, jenž se nachází ve státě Utah na západě USA. Toto jezero je slanější než moře a díky třem přítokům z hor (Jedná se o řeky Bear River, Weber a Jordan) do jezera proudí velké množství minerálů, které podle Wikipedie navíc neustále stále roste.

BrainMax Liquid Sport Electrolytes je tedy koncentrátem z tohoto jezera, který se získává odpařováním za pomocí solární energie. Nabízí tak zcela přírodní složení a iontové formy s více než 70 minerály a stopovými prvky.

Počet těchto minerálů a stopových prvků mě zaskočil, jelikož ve složení produktu se nachází pouze chlorid, draslík, sodík a hořčík. Z toho důvodu jsem kontaktoval výrobce, který mi následně zaslal rozsáhlou analýzu od American West Analytical Laboratories. Nebudu lhát, chvíli mi trvalo než jsem se v dokumentu zorientoval, ale následně jsem uznal, že počet minerálů a stopových prvků opravdu sedí.

Osobní zkušenost

BrainMax Liquid Sport Electrolytes recenze produktu

Nejprve musím ocenit skutečně jednoduchou přípravu. Doslova stačí otevřít lahvičku a pomocí pipety nakapat do vody požadované množství liquidu. Pipeta je opravdu praktická, jelikož díky ní není potřeba nic zdlouhavě odměřovat. Navíc je přímou součástí lahvičky, takže se nemusíte bát, že byste ji časem ztratili.

Výrobce pak uvádí jaké množství v ideálním případě použít pro danou aktivitu či denní dobu. Já osobně teď v zimním období používám elektrolyty pouze ráno a to hlavně z důvodu, že chci podpořit hydrataci organismu po spánku. V létě, kdy často pracuji venku na slunci, dávku každopádně zvýším.

Jak už jsem psal výše, Liquid Sport Electrolytes pochází ze solného jezera, takže logicky disponuje slanou chutí. Tu ovšem ucítíte pouze v případě, že nedodržíte doporučené dávkování a použijete větší množství elektrolytů do malého objemu vody. Při správném smíchaní ovšem není slanost v nápoji vůbec znát.

Účinky tohoto suplementu nejsem schopný objektivně posoudit, jelikož jsem před začátkem užívání netrpěl křečemi ani jinými příznaky spojené s nízkou hladinou iontů. Když ale po nadměrné konzumaci alkoholu vypiju větší množství vody, společně s těmito iontovými minerály, tak následující den netrpím na kocovinu ani dehydrataci tak, jak u mě bývalo zvykem. To je za mě příjemné zjištění, které nejspíš souvisí s tím, že elektrolyty hrají zásadní roli v udržování rovnováhy tekutin v těle.

Objednávka a cena

Produkty značky BrainMax doporučuji zakoupit přes eshop BrainMarket. Nakupuji zde často a prakticky vždy jsem spokojený s celým nákupním procesem. Pokud navíc budete potřebovat s čímkoliv poradit, můžete využít jejich podporu, která probíhá přes mail, telefon či messenger.

Liquid Sport Electrolytes vychází na přibližně 499 Kč. V případě, že budete denně užívat 2,5 ml liquidu, tak vám lahvička vystačí na 48 dávek. Jedna taková dávka by v tomto případě vyšla na nějakých 10 Kč, což není vůbec špatná cena.

Za pozornost jistě stojí také BrainMax Hydration Electrolytes v práškové formě, který kromě iontů nabízí také jablečnou příchuť, taurin a aktivní formu vitamínu B6. Dobře hodnocený Performance Amino Electrolytes Complex zase obsahuje aminokyseliny a je k dostání ve třech příchutích (cola, kiwi a citron).

Hodnocení

9.8Hodnocení
Za mě se jedná o perfektní suplement pro doplnění iontů. Ráno stačí nakapat trochu liquidu do láhve s vodou a následně už jen průběžně popíjet. Výhodou je, že liquid Sport Electrolytes není sladký, takže se dá přimíchat i do již ochuceného nápoje. Při rozumném dávkování má i relativně slušnou výdrž.
Složení
10
Stravitelnost (osobní zkušenost)
10
Cena
9.5
Účinek (osobní zkušenost)
9.5
Výhody
  • Snadné a rychlé použití
  • Kvalitní složení
  • Stylová lahvička
  • Renomovaný výrobce
Nevýhody
  • Nic jsem nezpozoroval