Přeskočit na obsah

Minus Age NMN: Vitalita a anti-aging [recenze]

Hledáte stále nové možnosti jak se dožít vysokého věku ve zdraví i kondici? V tom případě vás možná zaujme doplněk stravy NMN od české značky Minus Age. Jedná se o látku, která podle určitých vědeckých studií může mít pozitivní vliv na základní příčiny stárnutí. Vyplatí se do tohoto doplňku skutečně investovat nebo je lepší vyzkoušet něco jiného?

Minus Age NMN

Vyzkoušejte

NMN zvyšuje energii a napomáhá zpomalovat stárnutí. Patří tak mezi první látky na světě u niž byl prokázán jistý pozitivní vliv na stárnutí.
990 Kč

Výrobce

Značka Minus Age pochází z České republiky a věří, že zdraví je nejcennější bohatství. Na našem území vyrábí a následně prodává kvalitní produkty podporující zdraví i dlouhověkost. Jejich tým je tvořen ze zkušených lékařů a vědců. Spojují tak vědu s praxí a následně vytváří funkční doplňky stravy, které obsahují vědecky podložené látky.

Co je to NMN

NMN je zkratka pro látku podobající se vitamínu B3, s jinak docela těžce zapamatovatelným názvem beta nikotinamid mononukleotid. NMN se v těle přirozeně přetváří na NAD (nicotinamide adenine dinucleotide). Tento koenzym se pak běžně vyskytuje v každém živém organismu a má vliv na řadu fyziologických procesů, včetně tvorby energie. Jeho hladina ovšem s přibývajícími roky výrazně klesá a s ní také schopnost udržet si dostatek síly a vitality v pokročilejším věku.

Minus Age NMN nabízí v jedné kapsli 250 mg účinné látky, což je přesně množství, kterým se mimo jiné zabývala například tato studie. Zjistila, že 12 týdenní suplementace skutečně dokázala významně zvýšit hladinu NAD v krvi ve srovnání s placebem. Dodává také, že toto množství látky je u zdravých lidí obecně dobře tolerované.

Zdá se tedy, že NMN zvyšuje energii a může pomoci zpomalovat stárnutí. Mimo jiné taky pozitivně ovlivňuje výkonnost, citlivost na inzulín či prodlužuje telomery (koncové části našich chromozomů). Rozhodně se tedy jedná o látku s mnoha potencionálními účinky na zdraví, avšak pro podrobnější informace bude nejspíš potřeba uskutečnit ještě více studií na lidech. [1] [2] [3] [4]

Zajímavostí je, že se malé množství této látky skrývá v houbách, avokádu, rajčatech, brokolici, mléčných výrobcích, případně v hovězím mase a krevetách.

Osobní zkušenost

Minus Age NMN recenze a osobní zkušenost

Minus Age NMN je často spojován v souvislosti s jeho účinky na zpomalení procesu stárnutí a zvýšením energie. I když věřím, že mám ještě nejlepší léta stále před sebou, musel jsem tuto látku vyzkoušet na vlastní kůži.

Poctivě jsem tak užíval jednu kapsli denně po dobu jednoho měsíce. S čistým svědomím můžu říct, že jsem nezaznamenal žádné vedlejší účinky a po celou dobu užívání jsem se cítil dobře. Zdá se mi, že mám v průběhu dne o dost více energie. Těžko ale říct, jestli se jedná o účinek NMN nebo jde čistě o shodu náhod. Během testování jsem navíc užíval také medicinální houby od CBD STAR, jenž také nabízí mnoho zajímavých benefitů pro celkové zdraví.

Kromě zvýšené energie jsem ovšem žádný podstatný rozdíl nezaznamenal. Měsíc je podle mě krátká doba na to, aby se nějak zásadněji projevily anti-aging vlastnosti. V tomto případě se stejně nedá spoléhat pouze na jednu pilulku. Pokud chcete opravdu zlepšit své zdraví a oddálit tak proces stárnutí, je potřeba dlouhodobě dbát na zdravý životní styl. Až v případě, že pro své zdraví děláte první poslední, může dávat Minus Age NMN opravdu smysl. Sáhnout pak rovnou můžete i po silném antioxidantu Minus Age Resveratrol a Liposomal C.

Dávkování

Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli denně a zapít ji dostatečným množstvím vody – nic víc, nic míň. Při tomto dávkování vám balení vydrží na jeden měsíc. Určité výzkumy ovšem pracují s trochu vyšší dávkou. Normálně bychom měli dodržovat pokyny výrobce nebo se poradit s lékařem specializujícím se na dlouhověkost. Některé zahraniční zdroje pak uvádí, že je NMN lepší užívat ráno na prázdný žaludek.

Nákup a cena

Veškeré produkty můžete koupit přímo u prodejce Minus Age. S celým nákupním procesem jsem byl maximálně spokojený. V nabídce najdete mnoho dalších zajímavých produktů určené pro zdraví a dlouhověkost, mezi které patří například – Bioelixir, Resveratrol, Premium Joint Complex, vitamín D, melatonin, omega 3 a další.

Jedno balení NMN od Minus Age nabízí 30 kapslí a v den sepsání této recenze vychází na 990 Kč. V přepočtu tak za jednu dávku zaplatíte 33 Kč. Prodejce pak nabízí dopravu zdarma, ale je potřeba udělat objednávku alespoň za 3000 Kč.

Hodnocení

9.4Hodnocení
Minus Age NMN je zajímavý doplněk stravy pro lidi, kteří hledají nové způsoby jak podpořit celkovou vitalitu a dlouhověkost. Jednoduše si ho musí každý odzkoušet sám na sobě a po čase zhodnotit, jestli za to stojí nebo ne. Osobně jsem byl s užíváním spokojený a můžu ho doporučit i vám.
Složení
10
Stravitelnost (osobní zkušenost)
10
Velikost balení
9
Cena
8.5
Výhody
  • Kvalitní složení
  • Jednoduché dávkování
  • Potencionální účinky
  • Český výrobce
Nevýhody
  • Vyšší cena
  • Menší balení