Přeskočit na obsah

Life Extension: Super Ubiquinol CoQ10 [recenze]

Life Extension Super Ubiquinol CoQ10 obsahuje koenzym Q10 v té nejlepší možné formě. Pro tělo je tedy dobře vstřebatelný. Nepatří zrovna mezi nejlevnější suplementy, má však spoustu zdravotních benefitů a to zejména na energii a kardiovaskulární systém.

Life Extension Super Ubiquinol CoQ10

Life Extension Super Ubiquinol

Vyzkoušejte koenzym Q10 v biologicky dostupné formě ubichinol od značky Life Extension. A objevte jeho benefity, které nabízí pro zdraví.

Co je koenzym Q10?

Koenzym Q10 je látka, která je součástí každé buňky v lidském těle. Nejvíce se však vyskytuje v orgánech, které vyžadují největší množství energie tedy srdce, plíce, ledviny a játra. Celý proces tvorby energie v buňkách se odehrává v mitochondriích. Právě tam se Q10 podílí na přeměně energie přijaté z potravy na energii využitelnou pro tělo. Peter Mitchell v roce 1978 získal za objev (pochopení) koenzymu Q10 nobelovu cenu.

Výrobce

Life Extension je americká prémiová značka doplňků stravy, která na trhu působí více než 40 let. Známá je především tím, že vyrábí doplňky stravy té nejvyšší kvality. Právě jejich vysoké standardy kontroly kvality jim vynesly registraci GMP (Good Manufacturing Practice) od NSF International. Momentálně tato značka nabízí více než 500 různých produktů, od vitamínů a minerálů až po specifické produkty, které řeší různé zdravotní potíže.

V České republice tuto značku hodně proslavil trenér a výživový poradce Robert Humpál známý také jako supertrenér.

Proč užívat Life Extension Super Ubiquinol?

Koenzym Q10 si tělo dokáže vyrobit samo a dokonce ho může získat také z některé stravy jako je např. hovězí srdce, ledviny, sójové boby, brokolice a ryby (tuňák, makrela, losos, sardinky). Je však známo, že od určitého věku jeho produkce rapidně klesá. Lidé, kteří kouří, trpí nadváhou, nemají dostatek fyzické aktivity, jsou často ve stresu nebo trpí kardiovaskulárním onemocněním, by měli také dbát na vyšší příjem koenzymu Q10.

Life Extension Super Ubiquinol obsahuje aktivní formu koenzymu Q10 zvanou Ubiquinol. Ta se podle určitých studií vstřebává až osmkrát lépe než běžně dostupná forma Ubichinon. Díky tomu pomáhá tělu zprostředkovat dostatek koenzymu Q10.

Díky tomu Life Extension Super Ubiquinol zvyšuje produkci buněčné energie a fyzický výkon. Podporuje kardiovaskulární systém a jako antioxidant pomáhá chránit tělo před oxidativním stresem. Koenzym Q10 tedy může v dostatečném množství pomáhat buňkám pracovat efektivně a chránit lipidy, proteiny a DNA před oxidací.

Life Extension Super Ubiquinol CoQ10

Cena a dávkování

Life Extension Super Ubiquinol nabízí 60 kapslí a stojí cca 1 190 Kč. V tomto případě vychází jedna dávka na 20 Kč, což není zrovna málo. Jedná se však o jeden z nejlepších koenzymu Q10 na trhu. Doporučené dávkování je podle výrobce 1 až 2 tobolky denně nebo dle doporučení lékaře. Užívat by se měl společně s jídlem.

Složení kapsle

Pomocné látky: extra panenský olivový olej, želatina, glycerin, včelí vosk, čištěná voda, slunečnicový lecitin, askorbyl palmitát, barvivo annatto.

Kalorie5
Kalorie z tuků5
Celkový obsah tuku0,5 g
Ubiquinol (jako Kaneka Ubiquinol™)100 mg

Alternativy

Pokud vám Life Extension Super Ubiquinol z nějakého důvodu nevyhovuje, existují i jiné alternativy.

Za zkoušku stojí například NOW Ubiquinol, který sice vychází na cca 1 629 Kč, ale obsahuje 120 kapslí se stejným množstvím Q10 na kapsli jako má Life Extension. Swanson CoQ10 se prodává za 919 Kč a obsahuje 90 kapslí, přičemž v každé lze najít 200 mg koenzymu Q10- dle popisu však neobsahuje Ubiquinol, takže může mít horší vstřebatelnost.

Hodnocení

9.3hodnocení
Life Extension Super Ubiquinol CoQ10 je dražší, ale za to velmi kvalitní doplněk stravy. Má mnoho zdravotních benefitů, které potvrzují studie. Osobně již užívám druhé balení a jsem spokojen, až na tu cenu samozřejmě.
Složení
10
Vstřebatelnost
10
Cena
8
Výhody
  • Kvalitní výrobce
  • Skvělá vstřebatelnost
  • Čistota a složení
  • Potencionální účinky
Nevýhody
  • Ubiquinol je obecně dražší