Přeskočit na obsah

NaturalProtein: Kolagen [recenze]

NaturalProtein kolagen je kombinací hovězího a rybího kolagenu. Obsahuje také mrazem sušené ovoce, vitamín C, kyselinu hyaluronovou a trochu stévie na dochucení. Sehnat ho lze hned v několika zajímavých příchutích a to bez přidaného cukru nebo lepku. K čemu slouží kolagen, jak chutná a jak se připravuje? To vše se dozvíte v této recenzi.

Další recenze na produkty od NaturalProtein: Krásné vlasySuperGreens, Smoothie.

NaturalProtein kolagen

ideální na zkoušku

Starter pack nabízí 6 různých kolagenů. Jedná se tak o skvělou volbu pro vyzkoušení všech variant, které Natural Protein nabízí.
269 Kč

NaturalProtein

NaturalProtein

Společnost NaturalProtein vznikla v roce 2018, i když její základy se začaly tvořit už v roce 2017. Právě ten rok se zakladatelé rozhodli vyrobit si vlastní protein. Použili k tomu mixér, vlákninu, mrazem sušené ovoce, stévii a další potřebné přísady. Důvod k výrobě byl jednoduchý, nebyli totiž spokojeni se složením a chutí většiny dostupných proteinů na trhu.

Následovalo spoustu nezdarů, které se jim ovšem dařilo průběžně řešit. Zlepšovali balení i celkové složení, až došli do bodu, kdy byli s produktem zcela spokojeni. V ten moment vznikla společnost NaturalProtein. Trvalo však ještě pár let, než vyrostla do podoby jakou má dnes. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst jejich celý příběh v článku s názvem Historie Natural Protein.

Nyní lze v eshopu nalézt opravdu velké množství všemožných doplňků stravy. Proteiny s různým zaměřením a příchutěmi, kolagen, potraviny pro zdravé snídaně, smoothie a různé zdravé doplňky jako mrazem sušené ovoce, tyčinky, semínka a další.

Co je kolagen?

Zjednodušeně a zkráceně se dá říct, že kolagen je nerozpustná bílkovina, která se přirozeně nachází v lidském těle, kde tvoří stavební hmotu pojivových tkání. Nachází se tedy jak v kostech, zubech a šlachách, tak i v pokožce a chrupavkách. Důležitost kolagenu v těle je tedy opravdu veliká. Samotné slovo kolagen pochází z řeckého slova kólla, které v překladu znamená lepidlo.

Mezi dvacátým až třicátým rokem života začne tělo ztrácet 1 až 2% kolagenu ročně. Tento pokles může následně zapříčinit například zvýšenou tvorbu vrásek a dalších věcí, které se často spojují s přibývajícím věkem (bolest kloubů, špatná kvalita vlasů atd.). Proto je důležité dbát na dostatečný příjem kolagenu v potravě nebo pomocí doplňků stravy.

Proč a kdy užívat kolagen od NaturalProtein?

Natural Protein kolagen recenze

Předpokládá se, že již od 25 roku života klesá produkce kolagenu a cca od 45 roku se produkce kolagenu zastaví úplně nebo minimálně rapidně omezí. V tom případě můžou pomoci tři věci a to zdravá strava, životospráva a suplementace kolagenu, která má obecně nejlepší účinky.

A proč tedy vlastně užívat kolagen? Protože může pomoci zpomalit stárnutí pokožky, hydratovat kůži, redukovat vrásky, zlepšit kvalitu vlasů, budovat svalovou hmotu a pečovat o srdce tím, že posílí cévy a zlepšuje jejich průchodnost.

Dá se tedy říct, že kolagen může být vhodný pro všechny lidi, kteří již dosáhli 25 let. Kolagen od NaturalProtein může být tou správnou volbou, jelikož obsahuje kombinaci dvou 100% přírodních druhů kolagenu (hydrolyzovaného hovězího a rybího). V každé dávce potom nabízí rovnou 7 200 mg kolagenu a 20 mg kyseliny hyaluronové, která má také několik pozitivních účinků na zdraví a pokožku.

Jak už je známo, NaturalProtein rád používá mrazem sušené ovoce a to je dobře. Obsahuje totiž určité vitamíny, minerály a navíc dobře chutná. Chuť kolagenu zlepšuje taky stévie, která je dokonce 300x sladší než klasický cukr a kromě toho má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Vitamín C potom zlepšuje celkovou vstřebatelnost produktu.

Příchutě

NaturalProtein kolagen se prodává v několika zajímavých příchutích, mezi které patří jahoda, kakao, malina, mango, maracuja a banán, červené ovoce. Osobně jsem ochutnal každou z nich, ale poslední dobou si kupuju pouze dva druhy a to jahodu a kakao, jelikož mi chutnají nejvíce.

Každá varianta nabízí kromě odlišné chuti také mírně odlišné výživové údaje. Navíc u ovocných příchutí najdete ve složení vitamíny A, B, E a C, jelikož obsahují mrazem sušené ovoce. Příchuť jako je kakao tyto vitamíny neobsahuje, stejně tak arašídy nebo vanilka (kterou najdete u jiných produktů).

Příprava

Natural Protein kolagen příprava

Již jsem měl možnost vyzkoušet několik produktů od této značky a musím říct, že příprava byla vždy extrémně jednoduchá a rychlá. To samozřejmě platí také u tohoto kolagenu. Výrobce doporučuje jednu porci, tedy 12 g, zalít 250 ml vody nebo mléka. Osobně používám méně vody kvůli lepší chuti. Následně již stačí směs rozmíchat např. v shakeru (jde to velice snadno) a vypít.

Fajn je, že kolagen se dá přimíchat taky do jogurtu, pečení nebo do smoothie, které NaturalProtein také nabízí a máme na něj i recenzi.

Nákup a cena

Všechny kolageny, ať už dohromady nebo zvlášť, si můžete zakoupit na eshopu prodejce NaturalProtein, kde lze najít také mnoho dalších zajímavých produktů ze světa zdraví.

Starter Pack obsahuje 6 kolagenů za zvýhodněnou cenu, která vychází na 269 Kč, takže cena za jeden balíček vychází pouze na 45 Kč. Klasické balení o hmotnosti 300 g stojí přibližně 949 korun. Po objednávce vám zboží dorazí většinou během 1-2 dnů a to v pěkně zabaleném ekologickém balíčku.

Prodejce také nabízí věrnostní program. Pokud se zaregistrujete, automaticky za každý nákup dostanete věrnostní body (až 5% z hodnoty produktu). Body můžete následně využít pro další nákup a tím ušetřit nějakou korunu.

Hodnocení

9.5hodnocení
Pokud hledáte kolagen, který neobsahuje chemii, aromata, dochucovadla ani barviva, může pro vás být kolagen od NaturalProtein tou správnou volbou. Mimo to nabízí také příjemnou chuť a velice snadnou přípravu.
Chuť
9
Stravitelnost
10
Složení
10
Cena
9
Výhody
  • Snadná příprava
  • Příjemná chuť
  • 100% přírodní hydrolyzovaný kolagen
  • Kyselina hyaluronová
  • Vitamíny a přírodní složení
Nevýhody
  • Nic zásadního